Gebze Panorama Haber

Marmara Genelinde Beklenen Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat!

Marmara Genelinde Beklenen Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat!
186
31 Ocak 2021 - 19:42

         Kocaeli Valiliği bir basın duyurusu ile bölgemizin de etkileneceği hususunda Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; Bugün Marmara Genelinde Beklenen Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat hususunda uyardı. Duyuru şöyle:

Bu gece saatlerinden itibaren Marmara’nın batısında (Trakya genelinde) Güney’den kuvvetli esmeye başlayacak rüzgarların zamanla; Marmara’da (Trakya, İtanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya) güney ve güneybatıdan kuvvetli (40-60 km/saat) ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Marmara Denizi’nde rüzgarın; yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eserek öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Meydana gelebilecek; ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

    KOCAELİ VALİLİĞİ

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -