Gebze Panorama Haber

12. Seferini Yapan İyilik Treni Pakistan’daki Afetzedelere Uğurlandı

12. Seferini Yapan İyilik Treni Pakistan’daki Afetzedelere Uğurlandı
129
24 Eylül 2022 - 17:34

Sel felaketinin yaşandığı dost ve kardeş ülke Pakistan’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlanan insani yardım paketlerinin içinde bulunduğu İyilik Treni Kocaeli’den dualarla uğurlandı.

Kardeş ülke Pakistan için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı öncülüğünde yardım kampanyasına destekler sürüyor.

Bu kapsamda Valiliğimiz himayelerinde AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda çevre iller ve ilimiz kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla hazırlanan 697.000 kg insani yardım malzemesinin 28 vagondan oluşan İyilik Trenine yükleme işlemi tamamlanmıştır.

Geçtiğimiz hafta Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla 17 vagondan oluşan 25.399 insani yardım malzemesi gönderilmişti bu hafta 12. Seferini yapan iyilik treni Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy tarafından uğurlandı.

TCDD Köseköy Tren Lojistik Merkezinde düzenlenen uğurlama törenine; Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Mehmet Emin Koçan, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, TCDD Lojistik  Müdürü Kenan Demircan, TCDD Köseköy Lojistik personeli katıldı.

Yoğun programları sebebiyle iyilik treni uğurlamasına katılamayan Vali Seddar Yavuz’un selamlarını ileten Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy yapmış olduğu açıklamalarında: “Dost ve kardeş ülke Pakistan’da meydana gelen sel felaketinden dolayı ülkemizin başlatmış olduğu İyilik Treni seferlerine yine Kocaeli’de kaldığımız yerden devam ediyoruz. Marmara bölgesinde 12 ilimizin ortak noktası Kocaeli olmak üzere toplamda 55 bin koli hedeflenmişken bugün itibariyle koli adetimizi 62 bine tamamladık.  İnşallah bir sonraki hafta için hazırlanan programla da bu hedefimiz 72 bin olarak revize edilmiş olacaktır. Yani bize Marmara bölgesine verilen koli sayısını biz bölge olarak aşmış durumdayız. Bu kolileri ilimize ulaştıran komşu illerimize, ilimizdeki sanayicilerimize, AFAD çalışanlarımıza, TCDD’ye, emeği ve katkısı olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi. 

Konuşmaların ardından insani yardım malzemelerini taşıyacak İyilik Treni, yardım malzemelerini ulaştırmak üzere dualarla dost ve kardeş ülke Pakistan’a uğurlandı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri