Gebze Panorama Haber

Bayan Yavuz Gününü Çayırova’ya Ayırdı
84
02 Mart 2022 - 10:35
İlk Ziyaret Minik Öğrencilere 

Bayan Yavuz Çayırova ilçe programlarının ilk durağı olan Şehit Adem Sezgin Anaokulu ’nu ziyaret ederek minik öğrencilerimizle bir araya geldi.

Ziyarette Selda Yavuz Hanımefendi’ye Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen’in eşi Şükran Gözen, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin eşi Nur Çiftçi eşlik etti.

Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Bayan Yavuz, Anaokulu Müdürü Tuğba Dilem Çelik’in rehberliğinde bilgiler alarak okulu gezdi.

Minik öğrencilerimizin sıcak tavırlarıyla keyifli dakikalar geçiren Bayan Yavuz, her bir öğrencimizle sohbet ederek onlara çeşitli hediyeler verdi.

Lise Öğrencileriyle Bir Araya Geldi
Bayan Yavuz anaokulu ziyaretlerinin ardından Yapı ve Kredi Bankası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.
Okul Müdürü Kalbiye Avcıoğlu tarafından karşılanan Bayan Yavuz, okulu gezerek yapılan çalışmalar ve okulun durumu hakkında bilgiler aldı.
Öğrencilerle de bir araya gelen Bayan Yavuz, bir süre sohbet ederek her birine başarı dileklerinde bulundu. Sohbetin ardından öğrenciler, Bayan Yavuz ve beraberindeki misafirlere okul mutfağında hazırladıkları birbirinden güzel yemekleri ikram ettiler.
Halk Eğitim Merkezindeki Kursiyerlerle Bir Araya Geldi

Bayan Yavuz ilçe programları kapsamında ilçelerimizde bulunan ve birbirinden güzel ürünlerin üretildiği, vatandaşlarımızın sosyal-ekonomik ve kültürel anlamda gelişiminin sağlandığı Halk Eğitim Merkezlerini ziyaret etmeyi ihmal etmiyor.Bayan Yavuz, her ilçede olduğu gibi Çayırova ilçemizde de Halk Eğitim Merkezini ziyaret edip, çalışmaları yerinde inceleyerek, farklı branşlardan oluşan sınıfları gezdi.

Bayan kursiyerlerle de bir süre sohbet eden ve onların yaptıkları çalışmalara eşlik eden Bayan Yavuz; “Kadınlarımızın eğitimi noktasında elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız.” diyerek, kursiyerlerin yaptıkları birbirinden güzel ürünleri beğeniyle inceleyip, kolaylıklar diledi.
19 Hanenin Kapıları Aralandı
Bayan Yavuz, Gönülden Gönüle Projesi kapsamında bugün Çayırova ilçesinde ikamet eden 19 aileyi ziyaret ederek, gönüllere dokundu.
Bayan Yavuz ilk olarak Şehidimiz Muzaffer Aydın’ın baba ocağını ziyaret edip, Vali Yavuz’un selamlarını ileterek hasbihal etti, hayır dualarını aldı. Daha sonra onur abidelerimiz Gazilerimiz; Bahri Yıldız, Ahmet Şener ve Erol Küçüksayraç’ın hanelerine misafir oldu, hasbihal etti.
Vali Seddar Yavuz’un selamlarını alan ve bu sebeple mutluluklarını dile getiren şehidimizin ailesi ve gazilerimiz: “Allah devletimize zeval vermesin. Dualarınız, hizmetleriniz kabul olsun.” diyerek, her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmayan Vali Yavuz’a selamlarını ilettiler.
Bayan Yavuz daha sonra Çayırova ilçemizin farklı mahallerinde ikamet eden, ihtiyaç sahibi 15 aileyi de hanelerinde ziyaret etti.  Hanelerin kapısını çalan, ihtiyaçlarını, sıkıntılarını dinleyerek eksikleri bizzat yerinde gören Bayan Yavuz, eksikliklerin giderilmesi konusunda gerekenlerin yapılacağını belirtti.
 Ailelerin memnuniyetinin gözlemlendiği, hayır duaların ağızlardan eksik olmadığı ziyaretlerde: “Sıkıntımızı yakından gelip gördünüz. Allah sizlerden razı olsun.” diyerek, Bayan Yavuz’u yolcu ettiler.

Ziyaretleri sırasında yolda rastladığı çocukları da ihmal etmeyen, yakından ilgilenen Bayan Yavuz, kitap ve oyuncak vererek onları sevindirdi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -