Gebze Panorama Haber

Aşılanan emekliler, 1 Şubat itibariyle  ek ödeme alacak
606
23 Ocak 2022 - 18:56

Kırcaali Haber Gazetesi’nin haberine göre, Bulgaristan Ulusal Sosyal Güvenlik Enstitüsü (NOİ), aşı dozları tamamlanan veya takviye doz aşı olan emeklilerin emekli maaşlarına bir defaya mahsus 75 leva ek ödemeler yapmaya başlayacak.

Bu tutar, emekli maaşının türü ve miktarı ile emeklinin yaşı ne olursa olsun ödenecek. Emekli maaşının bir kısmı olmayan bu tutar, yalnızca bir kez ödenecek. Bir defaya mahsus bu ek ödemeyi almaya hak kazanan kişilere ilişkin bilgiler NOİ tarafından Sağlık Bakanlığından re’sen alınır.

31 Aralık 2021’e kadar aşı dozları tamamlanan emeklilere ek ödemeler, 7 Şubat’ta başlayacak emekli maaşı ödemelerinden önce 1 Şubat itibariyle yapılacak. Bu ek ödeme ilk baştan 694 643 emekliye yapılacak.

Covid-19 aşısını teşvik etmek için verilen ek ödeme bir defaya mahsus olmak üzere 1 Ocak – 30 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında aşı kursunu tamamlayan emeklilere de yeni ayın ilk iş gününden itibaren ödenecek.

Ek ödeme, emekli maaşlarını banka havalesi aracılığıyla alan emeklilerin kişisel hesaplarına yatırılacak. Posta aracılığıyla maaşını alan emekliler ek ödemeyi yeni ayın ilk iş gününde, ya da emekli maaşlarıyla birlikte alabilirler.

Emekli maaşlarını başka ülkelerde alan emeklilere ek ödeme, belirlenen süreler içinde ilgili aya ait emekli maaşıyla birlikte ödenecek. Emeklilerin bu miktarı alabilmek için başvuru yapmaları, yeşil sertifika veya diğer sağlık belgelerini devlet kurumlarına göndermeleri gerekmemektedir.

(Kaynak: Kırcaali Haber Gazetesi)

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    casino siteleri