Gebze Panorama Haber

Atatürk Üniversitesi Rektörü Çomaklı: ” Biz sadece eğitim veren değil aynı zamanda bulunduğumuz bölgemize sağlık ve araştırma alanında da hizmet veren bir üniversiteyiz!”

Atatürk Üniversitesi Rektörü Çomaklı: ” Biz sadece eğitim veren değil aynı zamanda bulunduğumuz bölgemize sağlık ve araştırma alanında da hizmet veren bir üniversiteyiz!”
238
14 Eylül 2022 - 21:58

Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı ile Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin organize ettiği Erzurum Tanıtım Günleri kapsamındaki etkinliğin 2. gününde Kocaeli Heyeti, Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı da ziyaret etti. Ziyaret çok güzel bir hava içerisinde geçti.

12-16 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri organizasyonunda yer alan Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakıf Başkanı Ahmet Önal ve yönetimi ile Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan ve bazı gazeteciler, etkinliğin 2. Gününde Erzurum Atatürk Üniversitesi RektörüProf. Dr. Ömer Çomaklı’yı makamında ziyaret etti
Rektör Çomaklı’ya Erzurum ziyareti ile ilgili bilgi veren Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakıf Başkanı Ahmet Önal, ‘’ Bizleri kabül ettiğiniz için teşekkür ederiz, Vakıf olarak Kocaeli’den Erzurum’a bir gezi planladık.Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte Erzurum’a bir gezi planladık. Maksadımız, Erzurumu İstanbul’a değil de, İstanbul’u ve Kocaeli’yi Erzurum’a taşıyalım diye bir düşüncemiz oldu. Bu düşüncemizi hayata geçirdik ve çok da güzel oldu, sizler de bizleri kabül ettiniz çok teşekkür ederiz. Tabii, ilim yuvasında, ilim insanlarının yanında olmaktan çok mutlu olduk, Kocaeli Erzurumlular Vakfı adına tekrar teşekkür ederiz. Vakfımızın Kocaeli’de 22 yıllık bir geçmişi var, yönetim olarak 75 öğrenciye burs verdik, 50 aileye aksatmadan çeşitli yardımlar yaptık.’’ diyerek Vakıf hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

REKTÖR ÇOMAKLI : SADECE EĞİTİM YAPMIYORUZ, BÖLGEMİZE ARAŞTIRMA, EĞİTİM VE SAĞLIK ALANINDA DA CİİDDİ YATIRIMLARIMIZ VE KATKILARIMIZ VAR!”


Erzurum Atatürk Üniversitesi RektörüProf. Dr. Ömer Çomaklı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bizlerde sizleri görmekten çok mutlu olduk, Atatürk Üniversitesi Türkiye’nin gurur kaynağı olup önemli kuruluşlarındandır. Biz, Türkiye’nin her kolunda, gerek siyasette, gerek se bürokraside önemli isimler yetiştiren bir kurum, biz bu kurumumuzla hep beraber gurur duyuyoruz. Biz sadece kendi içinde değil, bölgeye de hizmet götüren, hem sağlık hem de eğitim ve araştırma alanında alanında hizmet veren bir üniversiteyiz. 23 Fakülte, 13 meslek yüksek okulu, 8 lisans üstü veren enstitü 100’e yakın araştırma merkezlerinde ofisi olan, 600 bine yakın öğrencisiyle, 10 Bine yakın çalışanıyla, 2 bin 700-3 Bine yakın öğretim görevlisiyle, çok ciddi bir bütçesiyle hem Erzurum’a ekonomik anlamda bir katkı veren, hem de eğitim anlamında şehrimize özgü bir rol oynayan eğitim kurumuyuz’’ diyerek Atatürk Üniversitesi hakkında geniş bilgi verdi.
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan ise Erzurum’da bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile geitrerek, cemiyet hakkında bilgi verdi.
Ziyaretin sonunda günün anısına karşılıklı olarak çeşitli hediyeler verildi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri