Gebze Panorama Haber

Ayda hastaneden böyle çıktı, Türkkan isyan etti: ” Biz bu duruma utanalım!Yerin dibine batalım!”

Ayda hastaneden böyle çıktı, Türkkan isyan etti: ” Biz bu duruma utanalım!Yerin dibine batalım!”
1.054
08 Kasım 2020 - 12:20

6.9’luk İzmir Depremi’nin adeta simgesi haline gelmişti Minik Ayda ve günler sonra yıkıntıların altından sağ salim çıkınca bütün Türkiye sevinçle ayağa kalkmıştı. ” yıkıntıdan çıkarılınca ilk sözleri: ” Ekmek arası köfte ve ayran istiyorum” demiş ve bütün köfteciler hastaneye akın etmişti yarışırcasına. Amma annesiz kalmıştı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bizzat hastanede kendisini ziyaret etmiş ve ona büyük ilgi göstermişti. Fakat Ayda’nın taburcu edilmesi ve hastaneden çıkışı ise büyük hayalkırıklığı yaşattı tekrar. Minik kız babasının kucağında böyle çıktı hastaneden, yanlarında kimsecikler yoktu. İşte bu duruma TBMM Başkanvekili ve İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan adeta isyan etti. Türkkan sosyal medya sayfasından bu durumu şöyle haykırdı:

İYİ PARTİLİ TÜRKKAN: “BİZ BU DURUMA UTANALIM, YERİN DİBİNE BATALIM!”

“İzmir’deki depremden kalan tek kare, Ayda’nın bu fotoğrafı olacak. Herkesin ayağına gidip fotoğraf çektirmek için yarıştığı ama sonunda çıplak ayakları ile babasının kucağında taburcu olan Ayda.
Utanalım, yerin dibine batalım!”

Şaşaalı “kurtuluş” hikayelerinden, duyarlılık gösterilerinden, medya ordusunun an ve an evlere taşıdığı görüntülerden geriye kalanlar: Eşini, yuvasını kaybetmiş bir babanın ve annesiz Ayda’nın, çıplak minik ayaklarıyla babasının kucağında hastaneden “sessizce” ayrılışı… (Deniz Şimşek)
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -