Gebze Panorama Haber

Balkan Camiası’nın Büyükleri’nden Salih İbrahim Vatansever vefat etti

Balkan Camiası’nın Büyükleri’nden Salih İbrahim Vatansever vefat etti
793
05 Temmuz 2022 - 10:45

Bölgemizde, Balkan Türkleri’nin Büyükleri’nden Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Baltürk) Gebze Şubesi ile Balkan Petrol Kurucularından Salih İbrahim Vatansever vefat etti.

Bölgemizde, Balkan Türkleri’nin Büyükleri’nden olan,Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Baltürk) Gebze şubesi ile Balkan Petrol Kurucularından Salih İbrahim Vatansever 85 yaşında vefat etti. Gebze’ye gelen en eski Bulgaristan göçmenlerinden olan, Gebze Belediyesi’nin CHP li Eski Meclis üyesi Sebahattin Yılmaz’ın da kayınpederi olan Salih İbrahim Vatansever yaşamını Gebze Balçık köyünde sürdürüyordu.

Aslen Bulgaristan’ın Haskovo şehrinden olan 3 kız babası, 6 torun sahibi Salih İbrahim Vatansever’in Cenazesi 05 07.2022 salı günü (Bugün) öğle namazına müteakip Gebze Balçık köyü camiinden kaldırılarak Balçık mezarlığındaki aile kabristanında toprağa verilecek.

Gebze Panorama Haber (www.gebzepanorama.com) olarak Merhum büyüğümüze Allah’tan rahmet,kederli ailesi ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. YILMAZ IŞIK

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -