Gebze Panorama Haber

Başkan Büyükakın, muhalefeti eleştirdi, Büyükgöz’ü tebrik etti

AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı Yerel Yönetimler Danışma toplantısına katılan Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, Gebze’de yaptığı hizmetlerden ötürü Gebze  Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’e teşekkür etti ve hizmetlerinden ötürü kendisinden övgü ile söz etti. Başkan Büyükakın, muhalefeti kastederek: “Gebze Belediye Başkanımız Zinnur Bey, gerçekleştirdiği sunumda bir milyonun altında ki işleri bugün burada anlatmadı” diyen Başkan Büyükakın, “Bir milyonun altındaki işler için Genel Başkanı açılışa davet ediyorlar malum. Bu gibi işleri ve açılışlarını yapmak için Genel Başkanları buraya gelmeye kalksa Kocaeli’nde 365 gün kalması gerekir. Zinnur beyi ortaya koyduğu eserler için özellikle tebrik ediyorum” dedi.

 

Başkan Büyükakın, muhalefeti eleştirdi, Büyükgöz’ü tebrik etti
189
13 Şubat 2022 - 13:44

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı Yerel Yönetimler Danışma toplantısına katıldı. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker ve Cemil Yaman, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya ve teşkilat üyelerinin yoğun bir katılım gösterdiği toplantı Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN: ” Zinnur beyi ortaya koyduğu eserler için özellikle tebrik ediyorum” 

Başkan Büyakın Burada ki konuşmasında, “Gebze Belediye Başkanımız Zinnur Bey, gerçekleştirdiği sunumda bir milyonun altında ki işleri bugün burada anlatmadı” diyen Başkan Büyükakın, “Bir milyonun altındaki işler için Genel Başkanı açılışa davet ediyorlar malum. Bu gibi işleri ve açılışlarını yapmak için Genel Başkanları buraya gelmeye kalksa Kocaeli’nde 365 gün kalması gerekir. Zinnur beyi ortaya koyduğu eserler için özellikle tebrik ediyorum” dedi.

“BELEDİYECİLİKTE HİZMET GEREKLİDİR AMA YETERLİ DEĞİLDİR”

“Diğer taraftan kamu yatırımları ile birlikte belediyeciliğe örnek, Türkiye’ye vizyon olacak çok sayıda iş yapıyoruz” vurgusu da yapan Başkan Büyükakın, “Çok sayıda alt ve üst yapı yapıyoruz. Sayısız belediyecilik hizmeti yapıyoruz. Ama Sayın Cumhurbaşkanımızın bir talimatı var. ‘Belediyecilikte hizmet gereklidir ama yeterli değildir’. Aslolan nedir gönüllere girmektir. Siz dava arkadaşlarımızla beraber kapı kapı sokak sokak siz hanım kardeşlerimizle, bey kardeşlerimizle ve gençlerimizle beraber her tarafı dolaşıyoruz. Girilmedik sokak çalınmadık kapı bırakmamak için bir garibin sesini duyabilmek için bir yetimin yüzünü güldürebilmek için sabah akşam demeden gece gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini sarf etti.

“BU İŞLERİN ALTINDA SİZLERİN İMZALARI VAR”

“Şunu inanıyoruz, bu işler emanet, gönül ve fedakârlık işidir” diyerek konuşmasını devam eden Başkan Büyükakın, “Özellikle burada da bugün gördüğüm gibi hanım kardeşlerimiz, evlerinde çoluk çocuğunu bırakmış, işini bırakmış, teşkilatın toplantısına katılmış. Hepinizden Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu teşkilat, Türkiye’de çok büyük işler yaptı. Bu işlerin altında sizlerin imzaları var. Az önce anlatılanlar ve daha önce ki yapılanlarda kimin emeği varsa herkesten Allah razı olsun. İnşallah biz yarınlara çok daha güçlü çok daha kuvvetli bir Türkiye olarak gitmeye devam edeceğiz. Kimle olacak sizlerin gayretiyle olacak. Şimdiye kadar çok büyük emek verdiniz. Şu ana kadar yapılan işlerde katkınız çok büyük. Bundan sonraki süreçte de birlikte benzer hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Çok daha hızlı koşmaya çok daha fazla emek vermeye devam edeceğiz. Buna tüm yüreğimizle inanıyoruz. Tüm belediye başkanlarımızla birlikte sizler gibi bir teşkilata layık olabilmek için Cumhurbaşkanımızın vizyonuna ayak uydurmak onun liderliğine güç katmak için sizlerle beraber var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini sarf etti.

“SIKILMADAN REKLAM YAPMAYI BİLİYORLAR”

“Türkiye örnek olan sayısız projeler yapmaya devam ediyoruz” diyen Başkan Büyükakın, “Her birini ayrı anlatmayacağım ama birkaç örnek vermek istiyorum. Biz bunları yapıyoruz, ondan sonra da diğerleri bizden altı aydan sonra biz bunu Türkiye’de bir yenilik olarak yapıyoruz diyerek duyurmaya, sıkılmadan reklam yapmayı biliyorlar. Belediyecilik elbette altyapı üst yapı imalatlarıyla yapılan bir sürü iştir. Ama zaman gelir Pandemi olur Pandemi desteğine koşarsınız, zaman gelir çiftçinin desteğe ihtiyacı olur ona destek olursunuz. Zamanın yeni koşullarını değerlendirir ona göre hareket edersiniz. Örnek olarak 11 bin çiftimize altı bin ton gübre desteği verdik. Alt toplamı 30 Milyon TL’dir. Yaklaşık 15 bin çiftçimize üç bin üç yüz ton yem bitkisi tohumu verdik. Bunun değeri de 19 Milyon 723 Bin TL’dir. Bununla birlikte 19 Milyon TL’lik 12 Bin çiftçimize mazot desteği verdik. Şimdi birileri bizden altı ay sonra duyurdular. Türkiye’de bir ilk yapacağız. Çiftçiye mazot desteği vereceğiz dediler başvurularını başlattılar Şubat’ın sonunda başvuruları bitecekmiş, yardım edeceklermiş” dedi.

“91 MİLYON TL’LİK DESTEK SAĞLAMIŞ OLDUK”

Başkan Büyükakın, “Tıbbi Aromatik Bitkiler projesi için yaklaşık 15 Milyon TL’lik bir destek verdik. Sera Naylonu destekleme projesi kapsamında da çiftçilerimize iki milyon altı yüz yetmiş beş bin TL destek sağladık. Modern sera yapım desteğinde 50 çiftimize bir buçuk bir milyon TL’lik destek olduk. Şimdi bu alanda ki destekleri tek tek saymayayım ama alt alta koyduğumuzda toplamda 91 Milyon TL’lik destek sağlamış olduk” şeklinde konuştu.

“27 EKİM 2019 TARİHİNDEN İTİBAREN”

Başkan Büyükakın konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Uzun bir süre önce ben zamanının bile unuttum. Göreve geldiğimiz zamanlardaydı. Hanım kardeşlerimize gece otobüslere bindikleri zaman ve gece saat 10’dan sonra istedikleri yerde durak harici indirilmesi talimatını vermiştik. Ondan sonra hanım kardeşlerimiz gece 10’dan sonra istedikleri yerde otobüsten iniyorlar. Bir kampanya başlattı Ankara, Türkiye’de bir ilk, artık Büyükşehir Belediyesi hanımlara ayrıcalık yapıyor dedi. Hemen onların medya kuruluşları başladı, şovlarını yapmaya başladılar. Türkiye’de bir ilki alkışladılar. Halbu ki 27 Ekim 2019 tarihinden itibaren, hanım kardeşlerimiz Kocaeli’nde gece 22.00’den sonra otobüsten istedikleri her yerde inebiliyor.”

“ORTAYA KOYDUĞU HİZMETLER İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Birde bizlerin öyle hizmetleri vardır ki yapmadığınız zaman fark edilir” diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, “Sokaklar çöp dağları olduğunda fark edersiniz. Biz geçenlerde bir şey fark ettik. Kocaeli’ne kar yağmamış. İstanbul’a yağan karın aynısı Kocaeli’ne de yağdı. Ama biz keyif çatmıyoruz. Biz sahada çalışan ekiplerimizle birlikte sahada tuzlama çalışmalarını yapmıştık. Kar yağdığında tehlike arz eden yerlere konuşlanmıştık. Kar yağdıktan sonra üstüne tuz atsanız bile onun faydası yoktur. Önce atacaksınız. Ama beyefendiler yazın deniz sahiline kışın kayak yapmaya gittikleri için sadece sosyal medyadan attıkları tweet ve facebook paylaşımları yaparak karların temizleneceğini zannediyorlar ki bu işleri öyle yapmaya kalkıyorlar. Belediyeciliğin nasıl yapılacağını AK Belediyeler son derece güzel gösteriyorlar. Ben Gebze’de olduğumuz için Gebze Belediye başkanımıza bir kez daha ortaya koyduğu hizmetler için teşekkür ediyorum.” Dedi.

“İLK HEDEFİMİZ 2023 SEÇİMLERİDİR”

“Zinnur bey sunumun başında ne kadar imar düzenlemesi yaptığını anlattı” vurgusu da yapan Başkan Büyükakın, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Bu işi bilenler bunun ne kadar zor olduğunu bilirler. Genellikle işi vatandaşın derdi olmayan, vatandaşın işini çözmek olamayanların uğraşmayacağı bir iştir. Zinnur bey, çok zahmetli bir işi çok hızlı ve yetkin bir şekilde halletti. İnşallah teşkilatlarımızla birlikte yapılan bu işleri sokak sokak anlatmaya devam edeceğiz. Tabi sadece iş yapmayacağız, gönüllere de gireceğiz. Sonuna kadar emek vereceğiz ve diyorum ki ilk hedefimiz 2023 seçimleridir” diyerek sözlerini tamamladı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -