Gebze Panorama Haber

Başkan Büyükakın: ‘’Şehrim adına gurur duyuyorum’’

2022 Kartepe Zirvesi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın katılımcılara teşekkür etmesiyle son buldu

2022 Kartepe Zirvesi dört gün boyunca katılımcıları adeta entelektüel bir seyahate çıkardı. Son oturumdan sonra konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın, katılımcılara teşekkür etti.

Başkan Büyükakın: ‘’Şehrim adına gurur duyuyorum’’
152
28 Mart 2022 - 11:07

Bu yıl 4.’sü düzenlenen ve dünyanın en büyük şehircilik buluşması olan Kartepe Zirvesi “Dirençli Şehirler ve Şehrin Dönüşümü” temasıyla 25 ülkeden gelen 350 entelektüel, akademisyen, ekonomist, kent bilimcisi ve dünyanın geleceği için söyleyecek sözü olanlar burada yer aldı. 4 gün boyunca şehircilik adına her şeyin masaya yatırıldığı zirvede, akademik bilgiler ve sahadan gelen uygulamacılar birbiriyle buluşma fırsatı 2022 Kartepe Zirvesi dört gün boyunca katılımcıları adeta entelektüel bir seyahate çıkardı. Son oturumdan sonra konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın, katılımcılara teşekkür etti.

“ŞEHRE DAİR HER ŞEY KONUŞULDU”

Zirvede kaliteli bir dört günün geçirildiğini söyleyen Başkan Büyükakın, “4 gün boyunca 25 farklı ülkeden 350 kadar bildirinin sunulduğu, 26 oturum ve 15 panelin yapıldığı keyifli bir şehircilik paneli gerçekleştirme imkanı bulduk. Şehrim adına gurur duyuyorum. Burada şehre dair her şey konuşuldu.” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR OLARAK BİZ HAZIRIZ”

Akademik bilgi ve sahanın birbiriyle buluşmadığı yerlerde ciddi problemlerin olduğunu ifade eden Başkan Büyükakın, Kartepe Zirvesi’nde öngörü, farkındalık, bir problemle karşılaştığımızda onun yönetilmesi ve bittikten sonra da rehabilitasyonların konuşulduğunu dile getirdi. Bilim Kuruluna yapı önerisinde bulunan Başkan Büyükakın, “Süreklilik arz eden bir danışma kurulu oluşturulabilir. Alanın da hocaların ve uzmanların da yer aldığı, bu zirvede konuşulanların projeye dönmesi için yukarıdan bakışı kurumsal hale gelebilir. Bir yönetim komitesi kurulup özellikle UNDP’den bölgesel veya belediye birlikteliklerinden bir icra komitesi önerilebilir. Burada ele alınan konuların hayata geçmesi için biz yine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”diye konuştu.

Başkan Tahir Büyükakın, sözlerini katılımcılara, destekçilere, sivil toplum kuruluşlarına ve izleyicilere teşekkür ederek sonlandırdı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -