Gebze Panorama Haber

Başkan Büyükakın’dan Gebze Metrosu Müjdesi: 2023 yılının ilk aylarında ilk kısmı işletmeye alınacak”
348
13 Şubat 2022 - 12:04

AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı Yerel Yönetimler Danışma toplantısında konuşan Başkan Büyükakın, “Metro Projesinde kullanılacak araçların siparişleri verildi. Bu yılın Ağustos ayı gibi ilk araçlar gelecek ve daha sonra araçların test sürüşleri başlayacak. İnşallah 2023’ün başında hattın bir kısmı işletmeye alınacak” dedi.

 

Başkan Büyükakın, “2023 yılının ilk aylarında Metro hattının ilk kısmı işletmeye alınacak”

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı Yerel Yönetimler Danışma toplantısında Gebze OSB – Darıca Sahil Metro Projesi’nin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu. “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hükümetimizin ortaya koyduğu Metro projemiz, ilgili diğer kamu yatırımlarıyla Altı Milyar TL’yi buldu. Bir kez daha Cumhurbaşkanımız ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız ile bakanlığımızın tüm yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Metro projesi bir taraftan hızlı bir şekilde ilerlerken kullanılacak araçların siparişleri de verildi. Bu yılın Ağustos ayı gibi ilk araçlar gelecek ve daha sonra araçların test sürüşleri başlayacak. İnşallah Cumhuriyetimizin 100. yılında yani 2023 yılının ilk aylarında hattın bir kısmı işletmeye alınacak” açıklamasını yaptı.

“11 İSTASYON, DEPO SAHASI VE 20 ADET ŞAFTTA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Metro projesinin Gebze, Darıca ve bölgesi için tek kalemde yapılan en büyük çok önemli bir yatırım olduğunun da altı çizen Başkan Büyükakın, “Gebze’miz için çok önemli olan Metro projesi, OSB’lerden başlayacak ve Darıca ilçemize kadar ulaşacak. 11 istasyon, depo sahası ve 20 adet şaftta çalışmalar devam ediyor. Bugün o projede emeğini ortaya koyan tüm çalışanlara da bir kez daha teşekkürlerimi sunmak istiyorum” ifadelerini de sarf etti. Başkan Büyükakın ayrıca, “Gebze OSB – Darıca Sahil Metro Hattımız sayesinde Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve Gebze-Darıca ilçelerimiz arasındaki karayolu ulaşımına önemli bir alternatif oluşturacağız” diye konuştu. 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -