Gebze Panorama Haber

BAYRAM EĞLENCESİ: Ormanya sizleri bekliyor

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen korunan alanı Ormanya bayrama hazır. Büyükşehir’e bağlı Ormanya, üç günlük bayramı tatilinde ziyaretçilerini ağırlayacak

BAYRAM EĞLENCESİ: Ormanya sizleri bekliyor
318
02 Mayıs 2022 - 9:24

Ormanya bayrama hazır;

Bayramda kapınız doğaya açılsın

3 gün sürecek Ramazan Bayramı tatili süresince doğaseverleri ağırlayacak olan Ormanya, bayram hazırlıklarını tamamladı. Doğaseverlerin uğrak noktalarından biri olan ve üç günlük bayram tatili boyunca yoğunluğun beklendiği Ormanya’da, vatandaşların huzuru ve mutluluğu için tüm hazırlıklar yapıldı. Genel bakım ve onarım işlerinin yanı sıra hayvan bakımlarının da tamamladığı Ormanya bayrama hazır.

BİRBİRİNDEN FARKLI AKTİVİTELERLE DOĞAYI KEŞFEDİN

2 bin dönüm üzerine kurulu ormanlık alanda; hayvanlar ile içe içe olabileceğiniz Çocuk Hayvanat Bahçesi, Kızıl Geyik, Ceylan ve Karaca gibi yaban hayvanlarını doğal yaşam alanlarında özgürce görebileceğiniz Yaban Yaşam Alanı bulunuyor. Doğa Parkurları, kuşlar için özenle hazırlanan ve birçok kuşu gözlemleyip tanıyabileceğiniz Kuş Gözlem Alanı, oltasını alıp balık tutmak isteyen ziyaretçiler için Sportif Olta Balıkçılığı, bayram tatilini doğada geçirmek istenler için Kamp Alanı ve Mesire Alanı ile birlikte Ormanya bu bayramda ziyaretçilerini bekliyor.

ORMANKÖY BAYRAMDA GÖRSEL ŞÖLEN SUNACAK

Hizmete girdiği günden bu yana ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği bölümlerden biri olan OrmanKöy’de bayram öncesi revizyon çalışmaları yapıldı. Baharın gelmesiyle birlikte şenlenen OrmanKöy, üç gün sürecek Ramazan Bayramı boyunca doğaseverlere görsel bir şölen sunacak.

TÜRKİYE’NİN İLK ORMAN KÜTÜPHANESİ SİZİ BEKLİYOR

Ormanya’nın değerine değer katan projesi Türkiye’nin ilk Orman Kütüphanesi, bayramda çocukları kitaplar ile buluşturacak. Toplamda 21 kitaplığın bulunduğu ve iki bini aşkın kitabın yer aldığı Orman Kütüphanesi; doğa yayınlarından turizm yayınlarına, tarih yayınlarından dünya klasiklerine varana dek birçok kitabı bünyesinde barındırıyor.

BAYRAMDA KAPINIZ DOĞAYA AÇILSIN

Kamp severler, seyyahlar ve gezginlerin uğrak noktası olan Ormanya Kamp Alanı; karavan ve çadırla konaklamayı seven turistler için vazgeçilmez hale geldi. Karavan kültürünün de yayılması ile birlikte Ormanya birçok turisti kamp alanına çekmeye devam ediyor. Kocaeli’nin müthiş doğasıyla buluşmak için doğaseverlere fırsat sunan Ormanya Kamp Alanı, bu bayramda doğaseverlerin uğrak noktası olacak.

ÇOCUKLAR ATA BİNEBİLECEK

Üç günlük bayram tatili boyunca çocukları da unutmayan Ormanya, at biniş eğitimleri için hazırlıklarını tamamladı. Alanında uzman eğitmenlerin vereceği eğitim 6-18 yaş arası çocukları kapsayacak.

 

ZİYARET SAATLERİ

Bayram boyuncahi zmet verecek olan Ormanya; doğayla baş başa olmak isteyen tüm doğaseverler için bayram sürecinde bayramın birinci günü 12.00-19.00, ikinci ve üçüncü günlerde ise 09.00-19.00 saatleri arasında açık olacak.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -