Gebze Panorama Haber

Bir öğrenci babasının yurt bulamama isyanı!
295
15 Kasım 2021 - 12:10
DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM!!!
Tam BİR AYDIR Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kimya 4. Sınıf öğrencisi oğlum Ebuzer’in barınma sorununu çözemedim.
Bu konuda desteğinizi bekliyorum. Çanakkale merkezde ÖZEL yurt yada uygun kiralık ev arıyorum. Özelden mesaj atabilirsiniz.
O ANKİ ÇARESİZLİĞİ KELİMELERLE ANLATAMAM.
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Kimya 4. Sınıf öğrencisi olan oğlumu Ebuzer’in barınma sorununu çözemedim.
Yurt başvurusunda yedeklerde çıkan ve Misafir Öğrenci olarak yerleştirilecek SÖZÜNE binaen Ebuzer için özel yurt ve kiralık ev arama işlerimizi askıya almıştık. 11 Ekim’de gittiğimiz Çanakkale’de yurtta yer olmadığını ve MİSAFİR öğrenci olarak kalamayacağımızı öğrendik.
Ebuzer, arkadaşıyla kendine öğrenci evi ayarlamışken, benim yurt kesin olur SÖZÜME istinaden barınma yeri aramaktan vazgeçmişti. O anki çaresizliği kelimelerle anlatamam.
Sonrasında lütfedip GEÇİCİ konaklama yerine yerleştirdiler. Ebuzer yerleştirildiği yerin konaklama ücretini her hafta yatırmak zorunda, konaklama yerinden okula Vapurla geçmek zorunda, tüm yemek ihtiyacını dışarıdan karşılamak zorunda. Geçen hafta yaşanan SİS nedeniyle 2 gün okula gidemedi ve o gün olan sınavlarına gidemedi.
SIĞINMACILAR GİBİ
Ebuzer bana ” Böyle sığınmacılar gibi ne zamana kadar bekleyeceğim. Baba, senin o kadar siyasi çevren, güçlü dostların, milletvekili tanıdıkların var, SEN herkesin işini ÇÖZÜYORSUN neden benim sorunumu ÇÖZEMİYORSUN.” diyor.
EVET,
Ebuzer doğru GÖRÜYOR,
ama ben çevremi YANLIŞ tanımışım galiba
bu süreçte ÜZÜLEREK şunu anladım benim çevrem boşmuş, benden faydalandıkları sürece dostmuşlar.
Kendime kızıyorum 3 yıldır kendi imkanlarımla çözdüğüm işi ilkez başkalarına günevenerek çözmeye çalıştım HATA yapmışım. Güvendiğim insanların yaşattığı kırgınlığı asla unutmayacağım.
ve çözüm için kimi arıyorsam çözülecek diyerek beni haftalardır oyalıyorlar yada ben öyle anlıyorum.
Ebuzer Kocabay  Çanakkale’de okuyacak ama barınmak için yurt bulamıyor. Babası çalmadık kapı bırakmamış ancak yok ve yok…
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri