Gebze Panorama Haber

Bölgemizde tipi etkisini artırdı

Bölgemizi dünden itibaren etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava tipili kar yağışı şekli ile bölgemizdeki etkisini artırdı. Sabah saatlerinde nispeten karlı ve daha sakin bir havaya uyanan Gebzeliler şu an itibariyle tipi şeklinde yağan kar yağışına tanık oluyorlar.

Bölgemizde tipi etkisini artırdı
158
11 Mart 2022 - 10:26

TİPİ ŞEKLİNDE ŞU ANDA DEVAM EDEN KAR YAĞIŞI YÜZÜNDEN GÖRÜŞ MESAFESİ DE OLDUKÇA DÜŞMÜŞ DURUMDA…

VALİLİK’TEN TEDBİR AÇIKLAMASI

Kocaeli Valiliği de etkili kar yağışı için alınan tedbirleri bir basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu. Açıklama şöyle:

Meteoroloji verilerine göre ilimizi de etkisi altına alacak olumsuz hava koşulları (yağmur, yoğun kar yağışı ve tipi) nedeniyle Valiliğimizce 08.03.2022 tarihinde yapılan Karla Mücadeleye Hazırlık ve Koordinasyon Toplantısı Valimiz Seddar Yavuz’un başkanlığında yapılarak, ilimiz genelinde oluşabilecek sorunlara müdahale edebilmek için  gerekli planlamalar yapılmış ve zaman kaybetmeden uygulanmasına başlanmıştır.

2125 personel ve 951 araç sahada görevde

Araç ve personel planlaması doğrultusunda; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü,  Kocaeli Kızılay Şube Başkanlığı, Karayolları Tütünçiftlik Otoyol İşletme ve 14. Şube Şeflikleri, Kuzey Marmara Otoyol İşletmesi ve diğer ilgili kurumlardan  2125 personel ve 951 araç görevlendirilmiş olup, ekipler belirlenen bölgelerde ve görev yerlerinde hazır bir şekilde beklemektedir.

 

Meteorolojik veriler doğrultusunda yapılan değerlendirmeler neticesinde; ilimize İstanbul ve Anadolu istikametinden gelecek TIR ve KAMYON trafiğine saat 14.00’ten itibaren izin verilmemesine karar verilmiş olup, seyir halinde bulunan sürücülerimizin bulundukları yere en yakın Park Alanı veya Otoyollardaki Hizmet Tesislerinde bekleyerek alınan karar ve kurallara riayet etmeleri büyük önem arz etmektedir.

 

Yoğun kar yağışı ve tipi) nedeniyle ilimiz genelinde yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı Valiliğimizce gerekli bütün tedbirler alınmış olup, vatandaşlarımızın yapılan uyarıları dikkate alarak, dikkatli ve tedbirli olmaları mücadelemizde önemli katkılar sağlayacaktır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

    KOCAELİ VALİLİĞİ

 

GEBZE BELEDİYESİ KEPÇELERİ  YOLLARI AÇMA ÇALIŞMALARINI TİPİYE RAĞMEN SÜRDÜRÜYOR

KAR YAĞIŞI HER TARAFI  BEMBEYAZ BİR ÖRTÜ ALTINDA BIRAKTI VE MART AYININ ORTALARINA DOĞRU BU ŞEKİLDE KIŞ MANZARALARI OLUŞTU…

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -