Gebze Panorama Haber

Bulgaristan seçimleri için ülke dışından oy kullanacak seçmenler elektronik oy kullanma formunu doldurabilir

Bulgaristan seçimleri için ülke dışından oy kullanacak seçmenler elektronik oy kullanma formunu doldurabilir
307
23 Ağustos 2022 - 15:03

Bulgaristan Merkez Seçim Komisyonu (MSK), 2 Ekim’de komşumuz Bulgaristan’da yapılacak erken parlamento seçimlerinde yurt dışında elektronik oy kullanma formunu yayınladı.


Bulgaristan Merkez Seçim Komisyonu (MSK), 2 Ekim’de yapılacak erken parlamento seçimlerinde yurt dışında elektronik oy kullanma formunu yayınladı.

Aşağıdaki linkte yer alan başvuru formu, online olarak doldurulabilir: https://www.cik.bg/bg/ns02.10.2022/zayavlenie

Başvuru son teslim tarihi, 06.09.2022’de Bulgaristan saatiyle 00:00’da sona ermektedir.

Kırcaali Haber Gazetesi’nin haberine göre, Uzmanlar, 2 Ekim’de yapılacak seçimler için önceki seçimlerde oy kullanan seçmen sayılarına göre yurt dışında çok sayıda sandık açılacağını, ancak onlar için bile seçmen kütüğüne kayıt olmak için seçmenlerin başvuruda bulunmasının önemli olduğunu hatırlattı. Bu sayede sandık seçmen listelerine yeni kayıtlar yapılmasına gerek kalmayacak ve oylama süreci hızlandırılacak.

Seçmenler, yurt dışında bir seçim sandığında oy kullanma başvuru formunda pasaportu, askerlik kartı veya kimlik kartındaki üç adı, Bulgaristan kimlik numarası (EGN) ve Bulgaristan’daki daimi ikametgah adresi bilgilerini Bulgarca olarak girmelidirler. Seçmenler, ülke dışında oy kullanmak istediği yeri ve ilgili ülkedeki mevcut ikametgah adresini Kiril harfleri veya Latince yazmalıdırlar.

Kaynak: Kırcaali Haber

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri