Gebze Panorama Haber

Bursa -Filibe arası uçak seferleri başlayacak

Bursa -Filibe arası uçak seferleri başlayacak
146
06 Ağustos 2022 - 13:08

Bulgaristan Plovdiv (Filibe) Havalimanı, yıl sonuna kadar Bursa – Filibe düzenli yolcu taşıma hattı hizmeti başlatacak. Bu, Yönetim Kurulu Başkanı Doyçin Angelov’un şirketin faaliyetleri hakkında bir rapor sunduğu Plovdiv Havalimanı Geliştirme Fonu Yönetim Kurulu toplantısında netlik kazandı.

Kırcaali Haber Gazetesi’nin haberine göre,  Plovdiv Büyükşehir Belediye Başkanı Zdravko Dimitrov, düzenli hatların Türk tarafının temsilcileriyle halihazırda tartışıldığını hatırlattı. Belediye Başkanı, ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ile yaptığı kişisel görüşmede bölgenin tüm avantajlarını ve ulaşım bağlantılarını sunduğunu da doğruladı. Dimitrov, “Havalimanının önceliğim olduğunu defalarca dile getirdim. Dernekteki tüm belediye başkanlarımızın ortak çabalarıyla tüm Güney-Orta Bölgesine bir ivme kazandıracağımızdan eminim” dedi. Havalimanı temsilcileri, müzakereleri sonuçlandırmak için dün ünlü Türk havayolu şirketlerinden birinin yönetim kurulu başkanı, Sivil Havacılık Müdürü ve güney komşumuzun Ulaştırma Bakanı ile görüşmek üzere Ankara’ya gittiler. Bulgaristan Ankara Büyükelçisi Angel Çolakov da konuyla ilgili destek ve yardımlarını esirgemiyor.

Havalimanı Geliştirme Fonu yönetimi, sonbahar sonuna kadar daha fazla belediyenin fona katılmasını bekliyor. Pazarcık (Tatar Pazarcık), Velingrad, Kırcaalı, Smolyan (Paşmaklı), Asenovgrad (İstanimaka), Karlovo (Karlıova) belediye başkanlarıyla şimdiden görüşmeler yapıldı. Doyçin Angelov, “Bu belediyelere derneğin ana hedeflerini sunduk. Tüm dünyada bu tür birleşmeler bölgelerin rekabet avantajlarını ortaya çıkarmakta ve turizm hizmetlerinin katma değerini önemli ölçüde artırmaktadır” dedi ve kuruluşla ortaklık yapmak için iş dünyası tarafından ilgi gösterildiğini de sözlerine ekledi. Bulgar otelcilerin yanı sıra Bursa’nın en büyük iş insanları ve sanayici kuruluşlarından olan Rumelili Yönetici İş Adamları ve Sanayicileri Derneği  (RUMELİSİAD), Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de katılmak istediği ortaya çıktı.

Toplantıda hazır bulunan  fonun yönetiminde yer alan Plovdiv, Rodopi, Çepelare (Çepelli) belediye başkanlarının yanı sıra Ulaşımdan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Todor Çonov ve Plovdiv Havalimanı İcra Müdürü Krasimir Peşev, Güney-Orta Bölgesinin geliştirilmesinde önemli bir adım etrafında birleştiler.

Yıl sonuna kadar havalimanının turist akışını ve çekiciliğini geliştirmek için entegre bir bilgi sisteminin uygulanmasına başlanacak. Buradaki fikir, bölgenin kaynaklarını ve potansiyelini bir araya getirecek ve böylece turistlere satın alınabilecek kadar çekici bir tur paket sunacak bir platform oluşturmaktır. Platform, optimizasyon ve hizmet yönetiminin yanı sıra iş çözümleri, çeşitli çevrimiçi satışlar ve diğer portallarla entegrasyon da sunacak. Plovdiv Büyükşehir Belediyesi, yolculara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kentten havalimanına düzenli bir otobüs hattı hizmetini üstlenecek taşıyıcı seçimi için bir kamu ihalesi açacak.  

(Kaynak: Kırcaali Haber )

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin