Gebze Panorama Haber

Büyükşehir’in kar mesaisi devam ediyor
141
24 Ocak 2022 - 13:45

Bölgemizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle şehirde olumsuzluk yaşanmaması, günlük hayatın kardan etkilenmemesi için gece gündüz çalışan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yeni haftaya da kar mesaisiyle başladı. Geceden başlayan çalışmalar sabah da devam ederken yaya üst geçitleri, merdivenler, duraklar ve yürüyüş yolunda çalışmalar devam etti. Şehrin yüksek kesimlerinde ise yol açma, tuzlama ve küreme işlerine ara verilmedi.

PARK VE BAHÇELER ÇALIŞIYOR

Soğuk ve yağışlı havanın yanı sıra yaşanabilecek don olaylarında vatandaşların güvenliğini sağlamak amacıyla tüm ekipleriyle sahada olan Büyükşehir, yeni haftaya da kar mesaisi yaparak başladı. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, geceden başlayan çalışmalarına sabah erken saatlerde de devam ederken, yoğun olarak kullanılan yaya üst geçitleri, merdivenler ve otobüs duraklarında solüsyon ve temizleme faaliyetlerine devam etti. Ekipler, yürüyüş yolu gibi vatandaşların çok yoğun kullandığı alanlarda ve cami önlerinde kaldırım temizliği de yaptı.

ZABITA 7/24 TEYAKKUZDA

Kocaeli’nin her köşesinden 7/24 vatandaşın yardımına koşan Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri de gece boyunca ve günün ilk saatlerinden itibaren çalışmalarına devam etti. KOÜ Umuttepe Hastanesi kavşağında sürekli olarak bir ekibini bekleten Zabıta, hastaneye gelen vatandaşlar ve öğrencilere yardımcı olurken, yolda kalan araç sahiplerinin de çekiciyle yardımına koştu.

FEN İŞLERİNDEN KARLA MÜCADELE

Fen İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler de şehrin yüksek kesimlerinde karla mücadeleye devam etti. Ekipler gece boyunca yüksek kesimlerde tuzlama, kar küreme ve yol açma çalışması yaptı. Fen İşleri ekipleri karla mücadele çalışmalarına sabahın erken saatlerinde de devam etti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri