Gebze Panorama Haber

Çat İlçesi, Genç Belediye Başkanı İle Moderleşme Yolunda Hızla İlerliyor

Çat İlçesi, Genç Belediye Başkanı İle Moderleşme Yolunda Hızla İlerliyor
208
18 Eylül 2022 - 11:15

Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı ile Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin organize ettiği Erzurum Tanıtım Günleri kapsamındaki etkinlik ziyaretlerinden birisi de Erzurum’un Bingöl Karayolu üzerinde bulunan ve il merkezine 52 kilometre kadar mesafede olan Çat ilçesi oldu. Kocaeli Heyeti Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar makamında ziyaret etti bölge hakkında bilgi aldı.

Ziyarette Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ahmet Önal, vakıf yöneticileri, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) Başkanı Cemal Kaplan, KOGACE yöneticileri, gazeteciler katıldı.

AHMET ÖNAL: ” ATA TOPRAKLARINA GELMEKTEN DOLAYI ÇOK HEYECANLI VE MUTLUYUM!”

Ziyarette konuşan Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ahmet Önal, Çat’ın atalarının buraya ilk gelen ailelerden olduğunu ifade ederek, hısım ve akrabaları ile komşuları ile birlikte yeniden bir arada olmaktan dolayı oldukça heyecanlı ve mutlu olduğunu söyledi. Başkan Ahmet Önal, “Doğduğum topraklara Bizimle birlikte Çat’a gelen Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan ve gazeteci kardeşlerime de ayrıca teşekkür ediyorum. Çat’ı bizimle birlikte gelerek güzel bir tanıtım yapacakları için ayrıca onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

KOGACE BAŞKANI KAPLAN: ” ÇAT’TA GELMEKTEN DOLAYI MUTLU OLDUM!”

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan da yaptığı selamlama konuşmasında şunları söyledi: ” Buraya ilk kez geliyoruz ve görüyoruz. Gazeteci arkadaşlarımızla birlikte Çat’a gelmekten ve burada olmaktan dolayı çok mutlu olduk. Bu anlamda bu geziyi düzenleyen Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ahmet Önal’a ve Çat Belediye Başkanı  Meliki Yaşar’a çok teşekkür ediyorum”

BAŞKAN HEYETE , İLÇEYE KUŞBAKIŞI BAKAN 120 DAİRELİK SILA KENT KONUTLARI GEZDİRDİ

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, ilçeye geçmeden önce, Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ahmet Önal, KOGACE Başkanı Cemal Kaplan ile gazetecilere ilçenin hemen girişinde sağ tarafta kuşbakışı bulunan ve belediye tarafından yaptırılan 120 dairelik Sılakent konutlarını gezdirdi ve proje hakkında bilgi verdi. Başkan Melik Yaşar, bu proje ile Türkiye’nin bir çok bölgesinde yaşayan Çatlıların memleketleriyle bağlarının daha da güçleneceğini ifade etti.

Buna göre, projede yer alan daireler 1+0’dan başlayarak 1+1 2+1 3+1 ve 4+1 şeklinde planlanmış ve bu proje özellikle 1+1 konutların gurbette yaşayan doğma büyüme Çatlılara memleketlerinde ev sahip olma konusunda hitap ediyor.

3 ALTIN YILDA BİR ÇOK PROJE DEVREYE GİRDİ

Çat’ın genç Belediye Başkanı Melik Yaşar göreve gelir gelmez hemen kolları sıvamış ve işe girişmiş. Başkanın ilk etapta beton santrali, kilit taşı fabrikası canlı hayvan oteli gibi projeleri devreye aldıklarını belirten Başkan Yaşar, semt pazarı, cenaze hizmetleri gibi öncelikli hizmetleri de en iyi şekilde yerine getirdiklerini ifade etti. Başkan Yaşar, yakında spor kompleksi, gençlik merkezi, çocuk parkları, Baba Dereli Seyyid Ahmet Efendi Küllliyesi, gibi projeleri de hayata geçireceklerini ifade etti.

İçerisinde yüzme havuzu, hamam, fitness salonu, kütüphane, cafe ve sosyal donatı merkezlerinin bulunduğu Gençlik ve Yaşam Merkezi’nin temeli geçtiğimiz 14 Ağustosta temeli atılmış.

SADECE MERKEZDE DEĞİL, İLÇEYE BAĞLI MAHALLEREDE DE HİZMETLERİ MERKEZLE EŞİT ŞEKİLDE GÖTÜRÜYORUZ.

Başkan Melik Yaşar bölgesi ile ilgili bilgi sunumundan önce, makamında misafir heyete çay ikram etti.

MECLİS SALONUNDA ÇALIŞMALARINI ANLATTI

2019 seçimlerinde göreve geldiğimizde belediyede kasayı boş ve borçla devraldık. Borcumuz oldukça yüklü idi. Biz 3 yıl içinde çok çalışarak belediyemizi borçları ödenmiş ve yeni yatırımları yapacak seviyeye getirdik. Her şey modern ve yaşanılır bir Çat’ı meydana getirmek ve inşa etmektir” dedi. Başkan Yaşar sadece merkeze değil çevre köylere de eşit hizmet götürdüklerini de ilave etti.

BAŞKAN YAŞAR KOCAELİ HEYETİNE ÖĞLENDE ÇAT ŞAHİN TEPESİNDE YEMEK VERDİ

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, Konuk Kocaeli Heyetine toplu konut projesini gerçekleştirdikten sonra, ilçenin en yüksek konumunda bulunan havadar Şahin tepesinde mükellef bir yemek verdi. Bölge mutfağının özellikleri ile dolu olan sofrada heyet güzel vakit de geçirdi temiz Çat havasını teneffüs etti.

Çat Şahin tepesinde Bölgenin sevilen insanı Kocaeli Erzurumlular Vakfı Yönetim kurulu Başkanı Ahmet Önal ile evsahibi Belediye Başkanı Melik Yaşar ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan ve refakatindeki heyet Şahin tepesinde öğlen yemeğinde görülüyorlar… (Fotoğraf: Yılmaz Işık)
Çat’ın yüreği güzel insanları bugün bizi mükellef bir öğle yemeğinde ağırladı. Sağ olsunlar var olsunlar. İşte ANADOLU bu, ANADOLU insanı bu

ŞAHİN TEPESİNDEN ÇAT MANZARASI

Çat ilçesinin doğusunda yer alan yüksek konumumlu Şahin Tepesi’nden Çat merkezi böyle görüntüledik. (Fotoğraf: Yılmaz IŞIK)

HUBYAR VADİSİ’NDE HUZUR SESSİZLİĞİ

ŞAHİN TEPESİNDEN BAKIŞ: Çat’ın içinden geçen Hubyar çayı vahası…FOTOĞRAF: YILMAZ IŞIK

Çat’ın içinden geçen Hubyar çayının çevresine verdiği yaşam canlılığı çektiğimiz fotoğraf kerelerine de böyle yansıdı.

HEYETE ERZURUM’DA HERFENE GECESİNDE VEDA YEMEĞİ

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, akşam aynı akşam da Kocaelili gazeteciler ve Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı yönetimine Tebrizkapı Sanat Çarşısı’nda Herfene gecesinde ağırladı ve yemek programı gerçekleştirdi.

ÇAT ZİYARETİNDEN FOTOĞRAFLAR:

Çat Belediyesi’nden ayrılırken Çat’ın Genç Belediye Başkanı Melik Yaşar bizi Meclis salonu çıkışında böyle uğurladı ve çam sakızı çoban armağanı günün anısına hediyemizi sundu. Kendisine teşekkür ediyoruz.
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri