Gebze Panorama Haber

Çayırova’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Çayırova’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu
63
30 Ekim 2022 - 11:26

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çayırova’da coşkuyla kutlandı. Akse Mahallesi Çağdaşkent  Meydanında düzenlenen kutlama programına Çayırova Kaymakamı Ahmet Önal, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, siyasi parti ve stk temsilcileri, vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu, istiklal marşı ile başlayan programda Çayırova Kaymakamı Ahmet Önal günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi. Kaymakam Önal konuşmasında; “Şanlı tarihimizin altın halkalarından olan bu gurur günümüzü bizimle paylaşan siz tüm dostlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum. İlanının 99. Yılında Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını minnetle ve saygıyla anıyorum. Canları pahasına bu vatanı bize emanet eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Cumhuriyet rejiminin en temel ve vazgeçilmez unsuru demokrasidir. Demokratik rejimlerde meşruiyetin kaynağı halktır. Gücünü halktan almayan hiçbir yetki kullanılamaz.’’ dedi.

Renkli gösterilerin ardından resmi geçit töreni yapıldı. Çayırova Kaymakamı Ahmet Önal ve Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99.yılı sebebiyle düzenlenen yarışmalarda başarı elde eden öğrencilere hediyeleri verdi. 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri