Gebze Panorama Haber

ÇEKER’E DELEGE MORALİ
179
19 Kasım 2021 - 13:33

 

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 7. Olağan Genel Kurul öncesinde delegeleri ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Delegelerin Başkan Çeker’e ilgisi kongre öncesinde moral oldu.

ÇEKER; DELEGELERİ ZİYARET EDEREK BİLGİLENDİRDİ.
Türkiye Kamu-Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 7. Olağan Genel Kurul öncesinde delegeleri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kocaeli il sınırları içerisinde Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi delegeleri ile yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Ömer Çeker, “ Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi olarak 106 delegemiz ile 7. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştireceğiz. Kongremiz ile ilgili olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Sendikal yaşamda Türk Sağlık-Sen’in gücünü her daim bilen ve bu manada üyesi ile bütünleşmiş yapımızı daha da büyütmek amacındayız” dedi.

GENEL BAŞKAN MESAJI
Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker konuşmasının devamında, “ Teşkilat disiplini içerisinde çalışmalarımız ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri Genel Başkanımız Önder Kahveci ile de geçtiğimiz hafta paylaştık. Kendisinin üyelerimize iletmesini istediği mesajları da sağlık kuruluşları ziyaretlerimizde aktarıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi haklı dava, güçlü sendika Türk Sağlık-Sen sloganı ile çalışmaya devam edeceğiz. Bizler bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her platformda üyesinin yanında olan bir yapı ile yolumuza devam edeceğiz. Sendikamızın genel başkanından, şube başkanına, delegesinden üyesine kadar bir bütünün parçasıyız. Hep birlikte sendikamızı büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

MALUM-SEN ELEŞTİRİSİ
Başkan Ömer Çeker açıklamasının devamında, “ Ülkemizde sendikacılığın gelişmesinde temel harç olan Türkiye Kamu-Senimizin Araştırma Geliştirme Merkezi’nin yapmış olduğu asgari geçim endeksi sonuçlarına göre Ekim ayı itibarı ile son bir yılda 4 kişilik ailenin zorunlu harcamaları aylık 1747 TL artmıştır. Tek kişinin yoksulluk sınırı 4514 TL.  Dört kişilik bir ailenin asgari geçimi ise 9 bin 373 lira olarak belirlendi. Son bir yılda harcamalara gelen zam aylık 1747 lirayı aşmışken, memur maaşı enflasyon farkı da dahil 734 lira zamlandı. Yani maaşlar bir yılda tam 1013 TL erimiş oldu. Ne yazık ki geldiğimiz noktada yetkili sendika olduğunu iddia eden Malum Sen kamu çalışanlarının mutfağını değil, yandaşlarını kamudaki koltuklara atama hinliği ile meşgul olmaya devam ederken biz memurlar için ise gayrı ay sonu gelmez oldu. Bunun için Türkiye Kamu-Sen olarak hak mücadelemizi artarak sürdüreceğiz” dedi.

YETKİLİLERİ UYARDI
Başkan Çeker son olarak, “ Her ay üyelerimizin talepleri doğrultusunda yaşanan sorunlar ile ilgili 20-25 dilekçe ile ilgili işlem başlatıyoruz. İdareleri bu konuda uyarıyoruz. Yasal düzenlemeleri yok sayan yöneticiler ile ilgili de ayda 2 dava açıyoruz. Biz kimseden bir lütuf beklemiyoruz. Sadece kanun ve yönetmelikler çerçevesinde üyelerimizin hak ve menfaatlerinin korunmasından başka bir amacımız yok. Malum-Sen’in memurun taleplerini toplu sözleşme masasında bırakması sonrasında Türk Sağlık-Sen’in söylemlerinin ne kadar doğru olduğunu gören çalışanlarımızın son süreçte üye olarak bizlere katılmaları da ne kadar doğru yolda olduğumuzu göstermektedir ” dedi. Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, delegelerin teveccühlerinden dolayı da teşekkür etti.
DELEGELERİN DESTEĞİNİ ALDI.
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker 7. Olağan genel kurul öncesinde Kocaeli’de bulunan hastane, sağlık kurumu ve kuruluşlarındaki delegelerle buluştu. Başkan Çeker sendikal faaliyetlerle ilgili bilgiler aktararak delegelerden yeni dönemde destek istedi. Ziyaret ettiği Delegelerin desteğini aldı. Çeker; Kamu çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek adına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle mücadelemize devam edeceğiz, Dedi.


Sağlık kuruluşlarında görev yapan delegeler ile başkan Çeker birlikte
.

 

                                        
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri