Gebze Panorama Haber

CHP İl Başkanı Yıldızlı; “Tüm Cumhuriyet sevdalıları ile 29 Ekim’de buluşalım”
279
28 Ekim 2021 - 8:54

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Örgütü, Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 98. yılını kutlayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İzmit Kültür Tepesi’nde düzenleyeceği çelenk takdim töreni ile Ata’nın manevi huzuruna çıkacak. 29 Ekim Cuma Günü saat 11.30’da düzenlenecek olan törene tüm Kocaeli halkını davet eden CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine ilişkin bir açıklama yaptı. Başkan Yıldızlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

GÖREV BAŞINDAYIZ

“Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919’da Samsun’da yaktığı Kurtuluş meşalesi, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ile milletimizin manda ve himayeyi ret ederek, kanıyla canıyla kazandığı bağımsızlığının, sarsılmaz temeline dönüştü. Kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de, Ata’mızın izinde, 98 yıldır vatanımızın bütünlüğünü ve milletimizin bağımsızlığını korumak için görev başındayız.

98 YILDIR SÜREN ONURLU MÜCADELE

Cemaatlerle, tarikatlarla, terör örgütleri ile, dış unsurlarla aynı yağmurda ıslananlara; ulu önderimiz Atatürk’ü itibarsızlaştırmaya çalışanlara, kendi mal varlığını vatanın, milletin varlığından önde tutanlara karşı Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olarak her dönemde damarlarımızdaki o asil kandan aldığımız cesaretle bu onurlu mücadeleyi sürdürmekteyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük iki eserim var diye bahsettiği Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet birbirinden ayrı düşünülemez unsurlardır.

TÜM GÜCÜMÜZLE KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Cumhuriyet’in çimentosu olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu gerçeğini, tüm gücümüzle savunmaya, yaşatmaya, korumaya devam edeceğiz. 98 yıldır dimdik ayakta duran ulu çınarımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımız ve milletimizin bağımsızlığı için can veren tüm şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyorum.

TÜM CUMHURİYET SEVDALILARI İLE 29 EKİM’DE BULUŞMAK DİLEĞİYLE

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu hep birlikte yaşamak için 29 Ekim Cuma Günü saat 11.30’da İzmit Kültür Tepesi’nde Ata’mızın manevi huzuruna çıkarak parti çelengimizi takdim edecek ve şükranlarımızı sunacağız. Ardından saat 18.30’da İzmit Belediyesi önünden başlayacak olan Fener Alayı ve İzmit Belediyesi’nin ev sahipliğinde kentimizde ağırlayacağımız Duman grubunun konseri ile bayram coşkusunu taçlandıracağız. Tüm Cumhuriyet sevdalıları ile 29 Ekim’de buluşmak dileğiyle.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri