Gebze Panorama Haber

CHP’Tarhan: “”Dilovası Kocaeli’nin Unutulmuş İlçesi!”

CHP’Tarhan: “”Dilovası Kocaeli’nin Unutulmuş İlçesi!”
101
06 Eylül 2022 - 11:47

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli’deki saha çalışmalarında bugün Dilovası’nı ziyaret etti.

Tarhan’a ziyaretinde CHP Dilovası İlçe Başkanı Gökalp Erenoğlu, İl Başkan Yardımcısı Ali Yapa, Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan ve Dilovası ilçe yöneticileri eşlik ederken, CHP heyeti sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra  Tavşancıl ve Çerkeşli muhtar ve sakinleriyle biraraya geldi.

“Dilovası’nda plansız sanayileşmeden kaynaklı sorunlara çözüm bulunmuyor.”

Dilovası ile ilgili olarak vatandaşlardan gelen tüm şikayetleri soru ve araştırma önergeleri ile TBMM gündemine taşıdıklarını söyleyen Tarhan, “Dilovası’nda plansız sanayileşmenin etkisiyle oluşan çevre kirliliğine dair sorumların çözümü için 2006 yılında Meclis Araştırma Komisyonu kurulmuş ve bu komisyon raporunu TBMM Başkanlığına sunmuştu. Aradan geçen 16 yıldan sonra anılan raporda yer alan tespit ve önerilerin hayata geçirilmediğini görüyoruz. Bu konuda sorduğumuz sorularımıza da sağlıklı yanıtlar alamıyoruz. Sorunlara gözlerini kapatan bu yönetimDilovası’nda plansız sanayileşmeden kaynaklı çevre kirliliği başta olmak üzere sorunlara çözüm bulamıyor.” dedi.

“Çerkeşli’nin imar sorunları çözüm bekliyor”

Çerkeşli’de yaşayan bölge halkı ile biraraya gelen Tarhan, “Çerkeşli’de halkın temel sorunu imardan kaynaklanan problemler. Ancak bu sorunlara bir çözüm bulunamıyor. Mahalle adeta unutulmuş bölge.” diyerek, imar planlamasının bölge halkının ihtiyacına göre yapılmasının öneminin altını çizdi.

“Tavşancıl ölü bir kente dönmüş durumda”

Tarhan,“Tavşancıl’da kamu binaları dahi terk edilmiş, bu eski ve tarihi beldeye hiç kimse sahip çıkmıyor. Kaderine terkedilen Tavşancıl zamana karşı savaşı kaybediyor ve adeta terkedilmiş ölü bir kente dönmüş durumda” dedi.

Salih Gün’e vefa…

Tahsin Tarhan ve beraberindeki heyet geçtiğimizOcak ayında hayatını kaybeden 22’nci dönem CHP Kocaeli Milletvekili ve eski Tavşancıl Belediye Başkanı Salih Gün’ün ailesini de ziyaret etti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri