Gebze Panorama Haber

Çiler: “Tüm Sağlık Personelinin 14 Mart TIP BAYRAMI Kutlu Olsun!”

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çiler’in mesajı şöyle: 

Çiler: “Tüm Sağlık Personelinin 14 Mart TIP BAYRAMI Kutlu Olsun!”
249
13 Mart 2022 - 16:04
   1827 yılı II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerisiyle ilk cerrahhanenin Şehzadebaşı’daki Tulumbacıbaşı Konağı’nda kurulması ile, o tarih Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilmiş, okulun kuruluş günü olan 14 Mart, “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaya başlamıştır.
Mart 2020’de başlayan ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 sürecinde sağlık ordumuz, kimi zaman evlerine gitmeden, ailelerini görmeden zorlu bir süreç geçirmiş, seve seve kendilerini büyük bir riske atmışlardır. Bir nefeslik sıhhatin bile çok değerli olduğunun bilinciyle; insanı yaşatmak için emek veren, bu saygın mesleği yerine getiren tüm sağlık sektörü çalışanlarının emeğinin değeri ölçülemezdir.
İnsanlığa nitelikli yaşam sunmayı ilke edinen, bizlerin daha sağlıklı ve daha mutlu hayat sürmesi için en güç koşullarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında özveriyle çalışan tüm sağlık personelinin 14 Mart TIP BAYRAMI’nı kutlar, sonsuz teşekkür ve minnetlerimizle tüm sağlık çalışanlarımıza kolaylıklar dilerim.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -