Gebze Panorama Haber

Çiler: “Vergi, etkin ve sağlıklı şekilde toplanırsa ülkelerin büyümesine ve gelişmesine doğrudan etki eder!”
135
22 Şubat 2022 - 14:26

  Vergiyi gönüllü ödeme alışkanlığının kazandırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftası kutlanan Vergi Haftası ve 1 Mart Muhasebeciler Günü’nde, bu alanlarda emek veren tüm çalışanlar sayesinde kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin öneminin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi sağlanmaktadır.

Bölgemizde; 3’ü faal olmak üzere 4 adet vergi dairesi bulunmaktadır. Bölgemizden 2021 yılında %90,3 tahsilat oranı ile, geçmiş yıllarda olduğu gibi en fazla tahsilat yapan bölge olmuş, ülke ekonomisine her yıl olduğu gibi bu yıl da önemli katkılar sağlamıştır. Devletin temel finansman kaynağı olan vergi, etkin ve sağlıklı bir şekilde toplandığında, ülkelerin büyümesine ve gelişmesine doğrudan etki etmektedir.

         Vergi dairelerinde görev alan ve işini başarıyla yürüten çalışanlarımız ile birlikte; düzenli ve sağlıklı bir ekonominin temelini, denetim ve şeffaflık içinde kayıt ve belge düzeni oluşturarak tutan muhasebecilerimiz; doğru bilgi, doğru belge, doğru kayıt, doğru sonuç ilkesiyle ülkemizin daha da kalkınması için önemli bir kamu görevi yürütmektedirler.

21 – 27 Şubat Vergi Haftası ve 1 Mart Muhasebeciler Günü’nde; mesleki sorumluluk bilinciyle emek veren tüm çalışanlara işlerinde kolaylıklar diler; vergilerini tam ve zamanında ödeyen tüm mükelleflerimize hayırlı ve bol kazançlar temenni ederim.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin