Gebze Panorama Haber

Çiler’den 12 Mart Mesajı

GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN, 12 MART İSTİKLAL MARŞI’MIZIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI:

 

 

Çiler’den 12 Mart Mesajı
72
11 Mart 2022 - 12:04

Devletimizin ve Cumhuriyetimizin istiklal ve istikbal mücadelesindeki ruhunu yansıtan, milletimizin Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK komutasında bir devleti ayağa kaldıran Milli Mücadele günlerinde hissettiği duyguları Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem bir anlatımla ifade ettiği “İstiklal Marşı”mızın kabulünün 101. Yılındayız.

12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milli Marş” olarak kabul edilen İstiklal Marşı’mız, kökleri asırlar öncesine dayanan bir milletin Kurtuluş Savaşı yıllarında yaşadığı zorluklarla mücadelesi ve inancının ispatıdır. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’mız ile Kurtuluş Savaşı’nın zor zamanlarında bütün bir millete cesaret kaynağı ve umut ışığı olmuş; her kelimesinde inancı, kararlılığı, birlik ve beraberliği vurgulamıştır.

         Büyük Türk Milleti’nin mücadelesinin anlatıldığı eşsiz eser İstiklal Marşı’mızın kabulünün 101. Yılını kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anarım.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -