Gebze Panorama Haber

Covid-19 alarmı..Bulgaristan tedbirleri daha da sıklaştırıyor…

Covid-19 alarmı..Bulgaristan tedbirleri daha da sıklaştırıyor…
348
24 Kasım 2020 - 14:34

Komşu Bulgaristan’da bir günde Covid-19 vakalarında 189 kişi hayatını kaybederken, Ülkenin sağlık Bakanı Angelov, bulaşı riskine karşı daha geniş önlemler alacaklarını, ülkede Cuma gününden itibaren başta eğlence yerleri olmak üzere bütün işletmelerin gıda sektörü hariç kapatılacağını açıkladı.

www.kırcaalihaber.com ile bnr.bg.tr ‘nin haberlerine göre, Bulgaristan Sağlık Bakanı Kostadin Angelov, ülkede 27 Kasım Cuma günü itibarıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili tedbirlerin kararlı bir şekilde sıkılaştırılacağını duyurdu.

Bakan Angelov, düzenlediği brifingde “Ülkede tüm eğitim kurumları uzaktan eğitime geçecek, hizmet sektöründe gıda satış yerleri, eczaneler, bankalar, sigorta şirketleri ve benzin istasyonları dışında hizmet verilmeyecek.” dedi.

Alınacak önlemlerin etkisinin en az 21 gün sonra görüleceğine işaret eden Angelov, şunları söyledi:

“Ülkemizin sağlık sistemi aşırı baskı altında bulunuyor. Ne kadar hazırlıklı olursa olsun böyle bir baskıya dayanamaz. Doktorlarımız, hemşirelerimiz sağlık çalışanları dayanamaz. Bulaşma zincirini kırmak için elimizden geleni yapacağız.”

bnr.bg.tr’nin haberine göre de son 24 saatte Bulgaristan’da 7244 PCR testi yapıldı, 3146 yeni Covid-19 vakası tespit edildi. Bu sayı yapılan testlerin yüzde 43’ne tekabül ediyor.

399 hasta yoğun bakım ünitelerinde olmak üzere, 6270 kişinin hastanelerde tedavisi sürüyor.

Geçtiğimiz gün 1702 kişi iyileşti ve bu da şimdiye kadar en büyük iyileşen hasta sayısı oldu. Son 24 saatte Bulgaristan’da 189 hasta Covid-19 teşhisiyle hayatını kaybetti. Bu sayı, salgının başından bu yana en yüksek ölüm oranı oldu.

Ülkede aktif vaka sayısının 83 671 olarak açıklanırken, pandeminin başından bu yana vaka sayısı 124 966’a yükseldi.

(Kaynak: kırcaalihaber, bnr.bg.tr.)

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -