Gebze Panorama Haber

Cumhuriyetimizin 98. Yıldönümü Gebze’de Coşkuyla Kutlandı
258
29 Ekim 2021 - 14:58
Gebze Kent Meydanında düzenlenen törene; Kaymakam Mustafa Güler’in yanı sıra Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Adalet Komisyon Başkanı Serdar Murat Yüksel, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, İlçe Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Muharrem Poyrazoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Ali Arslan, Askerlik Şubesi Başkanı M. Said Başpınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, İlçe Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan, İlçe Tapu Müdürü Ekrem Kumuşoğlu,  İlçe Mal Müdürü S. Cem Öksüz, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Kadriye Aydemir, İlçe Tarım Müdürü Murat Taşdemir, İlçe Nüfus Müdürü Hasan Aydın, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İsmail Kara, İlçe Kadastro Müdürü Uğur Cengiz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Aydın, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mahmut Kaya, Gebze Belediyesi Meclis Üyeleri, kurum ve kuruluşların müdürleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları temsicileri, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Kaymakam Mustafa Güler ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün halkımızı ve öğrencileri selamlayarak, bayramını kutlamaları ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.
Kaymakam Mustafa Güler, törende gerçekleştirdiği selamlama konuşmasında;
Saygıdeğer Gebzeli Vatandaşlarımız, Kıymetli Mesai Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Basınımızın Değerli Temsilcileri;
Milletimizin kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin sonunda kurduğu Cumhuriyetimizin 98.  yıl dönümünü, büyük bir coşku ve mutlulukla kutluyoruz. Bayramımız kutlu olsun.
Cumhuriyet bir değerler manzumesidir. Cumhuriyet’te egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Büyük Önder Atatürk’ün ifadesi ile cumhuriyet fazilettir.
Cumhuriyet, milletimizin yeniden ayağa kalkmasının, şahlanışının timsalidir. Bize emanet edilmiş hayati önemde bir değer ve vazgeçilmez bir mirastır. 
Bir yönetim şekli olmanın ötesinde, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği açılımlarla insanımızın önünü açmış ve ufkunu genişletmiştir. 
Cumhuriyetin temel hedefi, Milletimizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmak; Devletimizi güçlü, Milletimizi mutlu, Ülkemizi mamur hale getirmektedir.
Kıymetli Gebzeliler
Cumhuriyetin birleştiriciliği asla göz ardı edilmemelidir. Devletin gücünü hukuk ile sınırlayan ve tüm vatandaşlara yönetimde eşit söz ve temsil hakkı tanıyan Cumhuriyet rejimi, devlet – millet bütünleşmesinin hakiki kaynağıdır.
Kimseyi ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi birinci sınıf vatandaş olarak görmemiz, özgürlük ve demokrasiyi Anayasal sınırlar içerisinde olabildiğince yaşayabilmek ve yaşatabilmek kararlılığını göstermemiz gerekmektedir.
Cumhuriyet bir bütün olarak algılanmalı, tüm niteliklerine değer atfedilmeli, evrensel kabullerle uygulanmalıdır.
Sevgili Gençler, 
Unutmamalıyız ki, Atatürk’ün söylediği gibi “Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden, rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da bağımsızlıklarını kaybetmeye mahkûmdur.”
Sizler, Atatürk’ün deyimiyle “geleceğin ümidi”siniz. Sizler, Büyük önderin “Bu eseri onlara bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak” sözleri ile işaret ettiği ve cumhuriyeti emanet ettiği gençlersiniz. Bu emanete sahip çıkınız. Cumhuriyetimizin kuruluşunu iyi bilmek, o kuruluştaki gerçeği anlamak ve anladığınız şeyi hayata katmakla, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını daha da anlamlı hale getireceğinizden kuşkum yoktur. 
Cumhuriyet genci olmanın sorumluluğuyla, kendinizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamanız, 15 Temmuz ihanetinden çıkaracağınız derslerle, milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek olumsuzluklara fırsat vermemeniz ve hain emellere alet olmamanız büyük önem arz etmektedir. Heyecanınızı, bu millete, bu ülkeye olan hizmet etme şevk ve ideallerinizi asla yitirmeyiniz. Zira Türkiye Cumhuriyeti idealist gençlerin omuzlarında ilelebet payidar olacaktır. 
Bu konuda, yetişkin olan bizlere, anne, babalara ve onları geleceğe hazırlayacak olan aydın Türk öğretmenlerine büyük görev ve sorumluluk düşmektedir.
Saygıdeğer Öğretmenler, 
Bugünkü seviyemizi sizlere borçlu olduğumuzu ifade etmekle beraber, bundan sonraki zaman dilimlerinde de daha iyi seviyeye çıkabilmemiz için öğrencilerinize tarihimizi, milli kültürümüzü evrensel ilkeleri ve inancımızı öğretmeniz hülasa onları iyi eğitmeniz en büyük istirhamımızdır. 
Muhterem Gebzeliler,
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 98. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, vatanın savunması ve bölünmez bütünlüğü için görevleri başında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi sizlerin huzurunda rahmetle ve minnetle anıyorum.
Gazilerimizin ve Yüce Türk Milletinin tüm bireylerinin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını en içten duygularla kutlayarak, hepinizi Cumhuriyet coşkusu ve heyecanı içinde sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından program; Gebze Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Mustafa Kemal’in Kağnısı” ve Ahmet Kutsi Tecer’e ait “29 Ekim” adlı şiir ve oratoryo gösterisi ile devam etti. Daha sonra Gebze Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün hazırlamış olduğu halk oyunları gösterisi, İlçe Spor Müdürlüğünün koordinesinde antrenör Bekir Türk’ün hazırlamış olduğu tekvando gösterisi ve İlçe Spor Müdürlüğünün koordinesinde antrenör Cahide Türkmen’in hazırlamış olduğu jimnastik gösterisi yapıldı.
İlçe düzeyinde düzenlenen; Spor etkinlikleri, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Mustafa Güler ve protokol tarafından ödüllerinin takdim edilmesinin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı, geçit töreninin gerçeklemesiyle sona erdi.
İŞTE  KUTLAMA TÖRENLERİNDEN ENSTANTANELER: 
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri