Gebze Panorama Haber

Darıca’da 23 Nisan coşkusu dolu dolu yaşandı

Darıca’da 23 Nisan coşkusu dolu dolu yaşandı
413
24 Nisan 2022 - 11:10

Darıca Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dolu dolu bir kutlama programı gerçekleştirdi. Sahildeki resmi kutlamaların ardından üstü açık otobüsle şehir turu yapılırken Kültür Merkezi’nde düzenlenen Çocuk Şenliğinde de Darıcalı çocuklar 23 Nisan’ı doyasıya yaşadılar.

Darıca’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolu dolu kutlandı. Darıca sahilde başlayan törenlerde Atatürk anıtına çelenk sunulurken amfi tiyatroda resmi kutlama programı gerçekleşti. Öğrenciler sergiledikleri gösterilerle 23 Nisan coşkusunu yaşadı.

ÜSTÜ AÇIK OTOBÜS COŞKUYU SOKAKLARA TAŞIDI

Darıca Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu mahallelere taşımak için her yıl olduğu gibi bu yıl da üstü açık otobüsle şehir turu düzenledi. Balonlarla ve bayraklarla süslenen otobüs, sabah saatlerinde çocuk bandosu ve masal kahramanları eşliğinde kentin işlek cadde ve sokaklarında şarkılar söyleyerek Darıcalıların bayramını kutladı. Üstü açık 23 Nisan Moral Otobüsü, site ve apartman önlerinde durarak çocukların sevdiği şarkılar seslendirildi. Darıcalılarda balkonlara ve pencerelere çıkarak coşkuya eşlik etti.

ÇOCUK ŞENLİĞİ MİNİKLERİ EĞLENDİRDİ

Darıca Belediyesi, ayrıca 23 Nisan dolayısıyla Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenledi. 23 Nisan Cumartesi günü 3 seans olarak düzenlenen şenlikte çocuklara yönelik gösteriler ile sihirbaz ve jonglör gibi gösteriler sahnelendi. Aileler de çocuklarıyla birlikte Çocuk Şenliğine katılırken Darıcalılar oldukça yoğun ilgi gösterdi.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -