Gebze Panorama Haber

Darıca’da görkemli temel atma töreni var

Darıca’da görkemli temel atma töreni var
260
10 Ağustos 2021 - 22:42


Darıca Belediyesi ve Gebze Ticaret Odası işbirliği ile Darıca’ya yapılması planlanan içerisinde taziye ve aşevi ile birlikte sosyal market ve birçok farklı birimin yer alacağı Hizmet Kompleksi için temel atma töreni 11 Ağustos 2021 (Yarın) düzenlenecek.


Darıca Belediyesi ve Gebze Ticaret Odası işbirliği ile Darıca’ya önemli bir yatırım kazandırılıyor. Nenehatun Mahallesi’nde 3 bin 615 metrekare alan üzerinde inşa edilecek Gebze Ticaret Odası Vakfı Darıca Hizmet Kompleksi için Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’in katılımıyla protokol imzalanmış ve ardından ilk kazma vurularak proje start almıştı.
TEMEL ATMA TÖRENİ DÜZENLENECEK
Darıca’ya önemli bir değer katacak ve büyük bir eksikliği giderecek Hizmet Kompleksi için 11 Ağustos Çarşamba günü saat 11.30’da temel atma töreni düzenlenecek. Nenehatun Mahallesi Sokullu Caddesi üzerinde (GİM Halı Saha) düzenlenecek temel atma törenine TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile birlikte Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve bölge protokolü ile çok sayıda davetli katılacak.
BIYIK DAVET ETTİ
İlçeye kazandırılacak proje için GTO Başkanı Nail Çiler’e teşekkür eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, vatandaşları temel atma törenine davet ederek “Gebze Ticaret Odamız ile birlikte ilçemize önemli bir kompleks kazandıracağız. Nail Başkanımıza ve ekibine ilçemize yapacakları yatırım için teşekkür ediyorum. Darıca Hizmet Kompleksi ile ilçemizin çok önemli bir eksikliğini gidermiş olacağız. Nenehatun Mahallesi’nde yapılacak olan yatırım ile söz verdiğimiz bir projeyi daha hayata geçirmiş olacağız. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun” dedi.
BİRÇOK ALANDA HİZMET VERECEK
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, adeta bir yaşam merkezi olarak hizmet verecek olan Gebze Ticaret Odası Vakfı Darıca Hizmet Kompleksi hakkında da bilgi vererek “Nenehatun Mahallesi’nde 3 bin 615 metrekare alan üzerinde inşa edilecek olan Darıca Hizmet Kompleksi’nin içerisinde Taziye evi, aş evi, Engellilere yönelik hizmet verecek Engelliler Sosyal Faaliyet Merkezi, Kızılay Hizmet Binası, ihtiyaç sahipleri için sosyal market, kurs ve seminer odaları ile eğitim salonları yer alacak. Hayatın birçok alanı ile vatandaşlarımıza dokunacak olan Gebze Ticaret Odası Vakfı Darıca Hizmet Kompleksi, adeta bir yaşam merkezi olarak da hizmet verecek. Aşevinde 365 gün sıcak yemek çıkacak ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak” diye konuştu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -