Gebze Panorama Haber

Darıca’ya tam donanımlı deprem toplanma merkezi geliyor!

Darıca’ya tam donanımlı deprem toplanma merkezi geliyor!
83
07 Eylül 2022 - 12:05

Darıca Belediyesi CHP Meclis Grup Başkanvekili Özkan Sarıtoprak’ın, göreve geldiği günden bu yana 3 yıldır peşini bırakmadığı tam donanımlı deprem toplanma merkezinde gelişme yaşandı. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Millet Bahçesi 3. Etapta tam donanımlı deprem toplanma merkezine yer verileceğinin sözünü verdi.

Darıca Belediyesi CHP Meclis Grup Başkanvekili Özkan Sarıtoprak, Darıca halkı için çalışmaya devam ediyor. Sarıtoprak, ağustos ayında gerçekleştirdiği saha ziyaretlerinde vatandaşların ilettiği sorun ve taleplerini Darıca Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısında gündeme getirdi. Özkan Sarıtoprak’ın verdiği 8 önergesiden biri de, göreve geldiği günden bu yana 3 yıldır gündeminden düşürmediği tam donanımlı deprem toplanma merkezi oldu. Sarıtoprak’ın verdiği önergeye karşın Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da tam donanımlı deprem toplanma merkezinin Millet Bahçesi 3. Etapta yer verileceğinin sözünü verdi.

PEŞİNİ BIRAKMADIK

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Darıca Belediyesi CHP Meclis Grup Başkanvekili Özkan Sarıtoprak, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizde yaşanılacak olası felakete karşın tam donanımlı bir deprem toplanma merkezine ihtiyaç olduğunu dilimizden düşürmedik. İlçemizde deprem toplanma alanları yok değil ancak bunların hiçbirinin yeterli alt ve üst donanımı bulunmuyor. Bizim her zaman kastettiğimiz tam alt yapısıyla, üst yapısıyla Darıca’nın tamamını mağdur etmeyecek şekilde yapılacak bir deprem toplanma merkeziydi. Boş bir alanın deprem toplanma alanı olması hiçbir şey ifade etmez. Yaşanılacak olası bir felakette çadırsız, paket gıdasız, susuz, giyeceksik ve yakacaksız kalmamak üzere tasarlanmış bir merkez eksikliği 220 bin nüfuslu Darıca’nın en büyük problemlerinden biriydi.

HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

Şükür peşini bırakmadığımız bir sorunumuz daha çözülüyor. Darıca Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısında verdiğimiz önergeler arasında bulunan tam donanımlı deprem toplanma merkezi ile alakalı sözümüzü aldık. Millet Bahçesi’nin 3. Etabında tam donanımlı bir deprem toplanma merkezi yapılacağı konusunda Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık söz verdi. Biz de peşini bırakmadığımız bir sorunun daha çözülmesinin haklı gururunu yaşıyoruz. Tüm çabamız; halkımız ve Darıcamız için” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri