Gebze Panorama Haber

DEVA Gebze: “GTÜ ile gurur duyduk!”

Deva Partisi Gebze İlçe Eğitim,Sağlık,Sosyal İşler ve Dış İlşkiler Başkanı Yasin Aydın bir basın açıklaması yaparak, bölgemizin güzide eğitim kurumu olan Gebze Teknik Üniversitesi ((GTÜ)’nün donanımlı kadrosu ve kaliteli eğitim anlayışı ile bir bağımsız araştırmada daha liderliği göğüsleyerek kalitesini ortaya koyduğunu ifade etti. Aydın’ın açıklaması şöyle: 

DEVA Gebze: “GTÜ ile gurur duyduk!”
235
03 Ağustos 2021 - 14:37

“GTÜ, TÜBA’nın yayınladığı raporda yayın yapma oranı ve akademik verimlilikte en iyi devlet üniversitesi olarak gösterilmesi bir Gebze’li vatandaş olarak gururlandırdı.

Chicago Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ufuk Akçiğit ve Dr. Elif Özcan-Tok’un ürettiği, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA)’nin yayınladığı Türkiye Bilim Raporu’nda Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Türkiye’nin en araştırmacı devlet üniversitesi olarak görüldü. Raporda yayın yapma oranı ve akademik verimlilikte en iyi devlet üniversitesi olan GTÜ’ de yayın yapan araştırmacı oranı yüzde 70 olarak aktarıldı.

Bu bilgiler ışığında; GTÜ donanımlı kadrosu ve kaliteli eğitim anlayışı ile bir bağımsız araştırmada daha liderliği göğüsleyerek kalitesini ortaya koymuştur. Bu başarının mimarları, başta GTÜ Rektörü Sn.Muhammed Hasan ASLAN olmak üzere tüm akademisyen ve eğitimcilerimizi tebrik ederim. Ülkemiz ve Gebze’mize sağladıkları ve bundan sonra sağlayacakları hizmetler için tekrar teşekkürlerimi sunmak isterim.

Gerek şahsım, gerekse partimizin genel Eğitim Politikaları Başkanlığınca; Ülkemizde ve özellikle kentimizde eğitim ile ilgili yapılan doğru işleri güzel projeleri destekleyip, gördüğümüz eksikleri ya da yapılması gerekenleri de siz değerli basınımız aracılığıyla kamuoyuyla paylaşacağımızı bildiririm.”

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -