Gebze Panorama Haber

Partisinin il başkanlığına yapılan çirkin saldırıyı kınayan DEVA Gebze İlçe Başkanı Kemal Memiş:”Bizi kimse yolumuzdan asla çeviremez!”

Partisinin il başkanlığına yapılan çirkin saldırıyı kınayan DEVA Gebze İlçe Başkanı Kemal Memiş:”Bizi kimse yolumuzdan asla çeviremez!”
318
14 Şubat 2022 - 23:16

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Gebze İlçe Başkanı Av. Kemal Memiş İle ilçe yönetimi bu akşam partinin Gebze İlçe Teşkilatında saat 19:30 da toplanarak bugün Kocaeli il merkezinde partilerinin İl teşkilatına bir şahıs tarafından gerçekleştirilen çirkin fiziki saldırı hususunda bir basın açıklaması yaptı. Başkan Memiş ‘in bu konudaki basın açıklaması şöyle

Değerli basın mensupları,

Bugün maalesef il binamızda yaşanan üzücü bir hadise sebebiyle toplanmış
bulunmaktayız. Dün saat 16.00 sularında kimlik bilgileri belirsiz bir şahıs önce il
binamızın önündeki direklere asılı ve üzerinde ‘elektrik, doğalgaz, akaryakıt
zamlarını geri al’ yazılı pankartımızın iplerini kesmiş, daha sonra arka tarafta
üzerinde partimizin isim ve logoları bulunan pankartımızı yakmıştır. İl binamızda görevli personelimize tehditler savurmuş, tüm uyarılara rağmen ısrarla partibinasının çevresinden ayrılmamıştır. Biz derhal hukukçu arkadaşlarımızla beraber Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçemizi sunduk. Sürecin de sonuna kadar takipçisi olacağız.

Ancak güpegündüz ve bu denli merkezi bir konumdaki il binamızda söz konusu olayı gerçekleştiren şahsın cüreti hayretle karşılanmaktadır.

Söz konusu şahıs bu cüreti muhalefet partilerine karşı girişilen hukuka aykırı
eylemlerin cezasızlığından almaktadır. Bu şahıs “muhalefet partisine karşı yapacağım eylemler neticesinde zaten bana bir ceza verilmez” düşüncesiylehareket etmektedir. Bu düşünceyi bu şahısların akıllarına aşılayan ise bizzat bu cezasızlığa sebebiyet veren iktidarın kendisidir.

Ancak bu tür eylemler bizi asla korkutamaz,
Asla yıldıramaz ve yolumuzdan alıkoyamaz.

Bizler vatandaşların kutuplaştırılmadığı, ayrıştırılmadığı, herkesin birbirine saygıyla ve hoşgörüyle baktığı bir Türkiye için,

Bizler ayırmanın, kayırmanın, sana görenin, bana görenin olmadığı, kötüniyetli ve hukuka aykırı her eylemin; öznesi veya nesnesi kim olursa olsun gereken cezayı alacağı bir Türkiye için çalışıyoruz. Bu yüzden Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın da dediği gibi “biz kendimizden çok emininiz, her şeyi göze aldık,
kimse yolumuzdan bizi çeviremez.”

Bu vesileyle başta Kocaeli İl Başkanlığımız ve İzmit İlçe Başkanlığımız olmak
üzere tüm teşkilatımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyor, bir daha bu tarz
eylemlerin yaşanmamasını temenni ediyor, buraya kadar gelip basın  açıklamamızı dinledikleri için basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum.

Kemal MEMİŞ
Demokrasi Atılım Partisi
Gebze İlçe Başkanı

Basın açıklamasının ardından DEVA Partisi Gebze İlçe Başkanı Kemal Memiş ve ilçe yönetimi objektiflere birlik pozu verdi…
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -