Gebze Panorama Haber

DEVA Gebze:”Basın Bayramı Kutlu olsun!”
248
24 Temmuz 2021 - 17:23

Demokrasilerde vazgeçilmez en önemli unsurlarından biri de özgür ve tarafsız basındır. Basın; demokrasilerin yaşaması,  gelişmesi, dolayısıyla sürdürülebilirliği için en temel organlardan biridir. İnsanların haber alma ve haber yayma özgürlüğünün en etkili yollarının başında gelir. Bu nedenle  önemli bir toplumsal görevi üstlenmektedir.

Anayasamızın 26. maddesine göre,”Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.” denilmektedir. Burada da görüldüğü gibi insanların doğru haber alması ve yayması insani temel haktır. Bunun için de  tarafsız ve bağımsız bir basın olmazsa olmazlardandır. Özgür bir basın için de başta gazeteciler olmak üzere tüm basın ve basın mensuplarına büyük bir sorumluluk düşüyor.

Bu duygu ve düşüncelerle, hiçbir hegemonyanın etkisi altında kalmayan, hiçbir güce tarafgirlik yapmayan, ilkeli ve tarafsız bir anlayışla, canla başla çalışan tüm yerel ve ulusal basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri