Gebze Panorama Haber

DEVA Gebze’den 7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK Günü Mesajı

DEVA Gebze’den 7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK Günü Mesajı
319
07 Nisan 2021 - 18:20


DEVA Gebze İlçe Eğitim, Sağlık, Sosyal İşler ve Dış İlişkiler Başkanı Yasin AYDIN 7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Aydın’ın mesajı şöyle:


Dünya Sağlık Örgütü’nün kuruluşu olan 7 Nisan her yıl Dünya Sağlık Günü olarak kutlanmaktadır. Dünya Sağlık Günü için her yıl önemli halk sağlığı sorunlarından birisi belirlenmekte ve çeşitli etkinliklerle gündeme getirilmektedir.
Dünya Sağlık Örgütü Anayasası 22 Temmuz 1946 tarihinde 61 ülkenin temsilcisi tarafından imzalanmıştır. DSÖ Anayasası en az 26 üye ülke tarafından resmen kabulü ile yürürlüğe girmiştir. Bu süre içerisinde DSÖ işlevlerini yerine getirecek bir ara komisyon seçilmiştir. Bu ara komisyon iki yıl süreyle DSÖ’nün görevlerini yürütmüştür. Yugoslav Prof. Dr. Andrija Stampar başkanlığındaki ara komisyon tüm çalışmalarını tamamlamış ve 26 üye ülkenin onayı 7 Nisan 1948’de gerçekleşmiştir.
Sağlıklı yaşam, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı bir haktır ve sağlıklı toplum, sağlıklı nesil demektir. En temel insan haklarından biri olarak öne çıkan “sağlıklı yaşam” hakkının, ülkemizde de bütün vatandaşlarımıza eşit imkanlarla ve koşulsuz olarak sunulması gerekmektedir.
Dünyayı etkisi altıa alan covid-19 salgını yüzyıllar boyunca emsali olmamış ciddi bir tehdit olarak tüm insanları etkilemiş ve ölümlere sebebiyet vermiştir. Ülkemizde bu bağlamda zor dönemlerden geçmiştir. Bu süreçte var gücüyle, gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımızın emeği için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bu önemli gün vesileyle; vatandaşlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın “7 Nisan Dünya Sağlık Günü” nü kutlarım.

Yasin AYDIN
Gebze İlçe Eğitim, Sağlık, Sosyal İşler ve Dış İlişkiler Başkanı

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -