Gebze Panorama Haber

DEVA Partisi’nden 15 Temmuz Açıklaması

DEVA Partisi’nden 15 Temmuz Açıklaması
273
15 Temmuz 2022 - 14:36

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, “Bu ülkenin ayarlarıyla oynanması neticesi yaşadığımız 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin yıl dönümünde duamız, ‘Allah bu millete bir daha 15 Temmuz’u yaşatmasın” olacaktır.

Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak hemşehrilerini kutladı.

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç mesajında, “Bundan altı yıl önce yaşadığımız o meşum günün yıl dönümünde geriye baktığımızda, hâlâ kanlı darbe girişimi üzerindeki sis perdesinin kalkmadığını, meclis soruşturması açılmasıyla ilgili başvuruların iktidar partilerinin milletvekillerinin oylarıyla engellendiğini, darbe girişimine iştirak eden suçlular yakalanırken; adeta bir cadı avı başlatılarak pek çok masum ve ilgisiz vatandaşımızın da mağdur edildiği bir dönemdeyiz…

++++

DARBENİN SİYASİ AYAĞI KİM?

Kanlı darbe girişimini politik fırsata çevirip, bir oldu bitiyle Türkiye’nin parlamenter demokrasiden tek adam rejime evrilmeye çalışıldığı ve bunun neticesinde adeta sistemsel bir çöküşün eşiğine geldiğimiz günleri hep birlikte yaşıyoruz.

Bugün Türk Halkı, artık ‘demokrasi ve atılımı hemen şimdi’ tekrar istiyor.

Adalet sisteminin ve ekonominin yeniden inşası, dünya kamuoyunda bozulan ülkemiz imajının yeniden tesisi için hiç vakit kaybetmeden derhal seçim kararı alınması ve 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin siyasi ayağı ile ilgili gerçeklerin gün yüzüne çıkarılması şarttır.

++++

15 TEMMUZ GAZİLERİNİN PARASI

Liyakatsiz kadrolar elinde her geçen gün gittikçe bozulan ekonomiyi toparlamak için kullanılan ‘15 Temmuz Gazi ve Şehitleri için toplanan paraların’ bir an önce hak sahiplerine teslim edilmesinin gereğini bir kez daha hatırlatıyoruz… Bu toplanan bağışlar gazi ve şehit yakınlarımızın hakkıdır.

Sözlerime son verirken, ülkemizin ve demokrasimizin darbecilerden korunması için canını seve seve veren şehitlerimizi saygıyla yâd ediyor; şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum. Vatan size minnettardır.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -