Gebze Panorama Haber

Dilovası’nda İlköğretim Haftası kutlandı 

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası, Dilovası Solventaş İlköğretim Okulu’nda çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Dilovası’nda İlköğretim Haftası kutlandı 
104
15 Eylül 2021 - 15:28

Düzenlenen İlköğretim Haftası kutlama programı Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile Solventaş İlkokulu bahçesinde öğrencilerin çeşitli etkinlikleri ile kutlandı.

EĞİTİM CAMİASI OLARAK HEYECANLIYIZ 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, “2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılının başladığı bu günlerde uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitimle birlikte yeniden okul bahçelerinin çocuk sesleri ile yankılanması bizleri mutlu etmiştir. İnşallah bu sevincimiz yıl sonuna kadar sorunsuz bir şekilde devam edecektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği çağdaş uygar bir ülke düzeyine ulaşmak Türk milletinin özlemidir. Bu özlemi gerçekleştirmede en büyük görev eğitimcilerimize öğretmenlerimize düşmektedir. Bugün oldukça heyecanlıyız. İlçemizde 42 okulumuzda yaklaşık 780 öğretmenimizle 12 bin 800 öğrencimize eğitim vermenin heyecanını yaşıyoruz. Yeni eğitim ve öğretim öncesi tüm hazırlıklarımız tamam.

BALAY’DAN VELİLERE  AŞI UYARISI 

Öğrencilerimizden bu sancılı süreçte pandemi kurallarına uymalarını istiyoruz. Velilerimiz de son bir buçuk yılda çok yoruldular. Uzaktan eğitimle adeta hepsi bu zorlu süreçte birer öğretmen edasında yoruldular. Şimdi okullarımız açıldı. Çocuklarımız okullarına başladı. Ancak velilerimizden bu süreçte önemli isteklerimiz var. Lütfen aşılarımızı olalım. Zorunlu olmadıkça okul bahçelerine girmeyelim.

Dilovası eğitimde çok şanslı… Eğitim ve öğretime her daim destek veren bir belediye başkanımız var. Onun desteği ile birlikte eğitimde çok daha güzel yerlere geleceğimize inanarak Başkanımız Hamza Şayir’e bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ DAHA İYİ YETİŞSİN DİYE ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ 

Balay’ın konuşmasının ardından konuşan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “2021-2022 Eğitim öğretim yılının ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Biliyoruz ki bir ülkenin gelişimi eğitimle öğretimle olur. Geleceğimiz olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmemiz lazım. Ulu Önder Atatürk’ün bize bıraktığı bu güzel vatanı daha iyi korumak ve gelişmiş ülkeler seviyesinin üstüne taşımak ancak eğitimle olur. Onun için hepimiz üzerimize düşen fedakarlıkları yapacağız. En büyük fedakarlığı da çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerimize düşüyor. Onların sevecenliği, şefkati ile birlikte çocuklarımız geleceğe daha umutla bakacaklardır. Çocuklarımız eğitimlerini en iyi şekilde alsın diye hükümetimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Dilovası Belediyesi olarak üzerimize düşenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Yeter ki çocuklarımız geleceğe daha iyi hazırlansınlar. Ülkemizin geleceği öğrencilerimizdir. Biz onlara güveniyoruz” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -