Gebze Panorama Haber

DYO işçisi, prim olarak verilen parayı işverene iade etti

DYO işçisi, prim olarak verilen parayı işverene iade etti
280
02 Kasım 2022 - 10:38

Dilovası’nda faaliyet gösteren DYO Boya fabrikasında çalışan işçiler, işverence sendikanın ve işçilerin talebini dikkate almadan, sendika ile mutabık kalmadan ve kök ücrete yansıtmadan taleplerini çok altında çok altında bir miktar olarak işçilerin hesabına yatırılan paraları işverenin kapısına giderek geri iade ettiler. Konu hakkında işçilerce yapılan basın bildirisi şöyle:

“Dyo boya işçisi sadaka değil alın terinin hakkını istiyor.

Piyasa koşullarının ağırlaşması ve asgari ücrete yapılan artış sonrası, bir çok işyerimizde olduğu gibi Dyo boya işyerinde de ek zam talepleri ile çalışma koşullarımızın düzeltilmesi ve geçinebilecek bir ücret zammı talebimiz olmuştu. Ancak defalar kez yapılan toplantı ve müzakereler sonucu, işveren sendikanın ve işçilerin talebini göz ardı ederek, sendika ile mutabık kalmadan ve kök ücrete yansıtmadan talebimizin çok altında bir miktar parayı işçilerin hesabına pirim olarak yatırmıştır.

Dolayısıyla sendikanın ve işçilerin iradesini hiçe sayarak yapılan bu uygulamayı kabul etmiyoruz. İşyerinde yapılan eylem ve açıklama sonrası işçiler hesaplarına yatan parayı yönetimin kapısına bırakarak tepkilerini ortaya koymuştur. İşvereni biran evvel çalışanlarının yaşam koşullarını düzeltmeye ve işçilerin talebine kulak vermeye çağırıyoruz.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    casino siteleri - slot siteleri