Gebze Panorama Haber

Ekonomik sıkıntı bir gazeteyi daha satışa çıkarttı!

Ekonomik sıkıntı bir gazeteyi daha satışa çıkarttı!
433
21 Eylül 2020 - 14:30

Kocaeli, Körfez İlçe’de yaklaşık 18 yıldan bu yana yayınlanmakta olan Körfez Manşet Gazetesi satışa çıkarıldı.

Ülkemizi etkileyen ekonomik kriz yerel basını da vurdu. Kocaeli’nin sevilen ve efendi kişiliği ile tanınan gazetecilerinden olan Arkadaşımız Vedat Taştekin’in imtiyaz sahipliği bulunan Kocaeli Manşet gazetesi de ekonomik krizden ötürü oluşan zor koşullar nedeniyle son zamanlarda ciddi ekonomik sıkıntısı içinde boğuşuyor.

BÖLGE ESNAFINDAN ABONE DESTEĞİ İŞTEMİŞTİ…

Geçtiğimiz günlerde yayınlandığı Körfez ilçesindeki esnaflara gazeteye abone olma yolunda çağrılar yaptığı bilinen Gazeteci Vedat Taştekin kendi sosyal medya sayfasından ve gazetesinden gazetenin ekonomik sıkıntıdan çıkabilmesi için şu çağrıyı yapmıştı:

“Güzel Yürekli Dostlarım
Yıllardır Kocaeli Bölgemizde Gazetecilik yapmaktayım. Bir çok gazetede çalıştım. 18 Yıldır Körfez Manşet Gazetesini günlük olarak çıkarmaya çalıştık. Ne Yazık ki; dünyayı kasıp kavuran lanet Coronavirüs nedeni ve ekonominin iyi gitmeyişi nedeniyle gazete çıkarmakta bir hayli zorlanıyoruz. Günlük olan gazetemizin aylık gideri 15.bin TL.. Gerçekten çok zorlanıyorum..Reklam yok, destekte olmayınca sıkıntılar yaşıyoruz.
Sizden istediğimiz Gazetemize abone olmanız. Herkes etrafında 3-5 abone yaparsa ayakta kalma şansımız olur. Destek olmadığınızda ise yok olur gideriz. Var olmak için gazetemize abonelik için aylık 50.TL destekle ayakta kalabiliriz. Abonelik için 536 386 20 72 nolu telefonla arayıp bilgi alabilirsiniz….”

GAZETESİNİ SATIŞA ÇIKARDI…

Gazeteci Vedat Taştekin en son dün akşam kendi sosyal medya sayfasından yaptığı kısa açıklamasında gazetesini şu cümle ile satışa çıkardığını duyurdu:

“Sevgili dostlarım
18 Yıllık Gazetemiz olan Körfez Manşet Gazetesi baskı tesisleriyle birlikte satılıktır. Geçen yıl bir milyon istiyorduk şimdi 350 bin TL. İlgilenen olursa korfezmanset@gmail.com maile mesaj bırakırlar…” YILMAZ IŞIK

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin