Gebze Panorama Haber

Elüstü: ” Cumhuriyetimiz 97 yıldır dimdik ayakta!”
206
29 Ekim 2020 - 11:21

İYİ Parti Gebze Belediye Meclis Üyesi Birol Elüstü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 97. Yılı dolayısıyla bir kutlama meisajı yayınladı. Elüstü’nün kutlama mesajı şöyle:

 Değerli Kocaelililer, Değerli Gebzeli Hemşerilerimiz,

Bugün 97. Yılını büyük bir coşku ile kutladığımız Cumhuriyetimizin kutlu yolculuğu 1919 yılında başlamış ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek başlattığı Millî Mücadele’yi Aziz Şehrimiz Samsun’a 19 Mayıs 1919 tarihinde ayak basara, bu kutlu mücadeleyi Anadolu topraklarında o dönemin aziz ve kahraman nesli ile birlikte Büyük Taarruzu başlatmış, topraklarımızı çiğneyen düşmanı kazıyarak denize dökene kadar sürdürmüş ve ülkemiz işgalcilerden kurtulmuştu. Elbette Cumhuriyet kolay kurulmadı.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kahraman Türk Milleti büyük zorluklarla ve imkansızlıklara rağmen vatan topraklarını düşman işgalinden kurtulması için Büyük Önder’in: “Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir.” diyerek başlattığı düşmanı vatan toprağından kazıma harekatı ile vatan topraklarını düşmandan temizlemiş ve büyük bir coşku ile 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti ilan edilmiştir.

Büyük Atatürk en çok da büyük mücadelelerle kurulan Cumhuriyeti armağan ettiği gençlere güveniyordu ve sözlerinde şöylle demişti: “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz!”

Bu vesile ile 97 yıldır ışıldayan ve 97 yıldır dimdik ayakta durarak Aziz Milletimizin geleceğini aydınlatan Cumhuriyetimizin 97 yılını tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin ilelebet yaşamasını diliyor, Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -