Gebze Panorama Haber

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen: ” Erzurum’u termal su ile ısıtacağız!”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen: ” Erzurum’u termal su ile ısıtacağız!”
213
18 Eylül 2022 - 23:44

Erzurum’a kültür ve tanıtım gezisi düzenleyen Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ÖNAL ve yönetimi beraberinde , Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan, Vakıf Başkan Yardımcısı Çetin Çomaklı, Vakıf Genel Sekreteri Murat ŞENEL, Vakıf Muhasibi Erdal Durmuş, Vakıf Yönetim kurulu üyeler Ali Kılıç, Cumhur Acar, Denetleme Kurulu Bşk Yrd Selami Sayım ile Kocaeli bölgesinde 16 gazetenin sahibi ve yöneticilerini Meclis salonunda kabul etti.

Başkan Sekmen Kocaeli Heyetini oldukça sıcak ve samimi bir şekilde karşıladı ve kabul etti.

Çok güzel bir sohbet havasında geçen kabulde yılların tecrübeli yerel yöneticisi olan İstanbul Eski Samandıra Belediye Başkanı, bugünün Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kocaeli heyetine ” Erzurum’dan bulunmanızdan ötürü ve sizleri burada görmekten ötürü çok mutluyum. Erzurum’a hoşgeldiniz” sözleri ile konuşmasına başladı.

BAŞKAN SEKMEN: “DAHA ÖNCEDEN HABER VERSEYDİNİZ, SİZLERİ BÜYÜKŞEHİR OLARAK AĞIRLARDIK!”

Kocaeli’yi çok yakından tanıdığını yıllardır Marmara bölgesinde ikamet ettiğini belirten Başkan Sekmen, Gebze’den evli olduğunu, halen evinin İstanbul’da olduğunu, yıllardır belediye başkanı ve siyasetçi olarak İstanbul bölgesinde ikamet ettikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği ile memleketi Erzurum’a gelerek buradan Belediye Başkanı olarak seçildiğini, Kocaeli bölgesini çok iyi tanıdığını ve şimdiki Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın da yaptığı güzel hizmetlerini takip edip takdir ettiğini ifade eden Başkan Sekmen: ” Sayın Cumhurbaşkanımız böyle layık gördü ve biz 4 yıldır Memleketimiz Erzurum’a en iyi şekilde hizmet etmeye çabalıyoruz çalışıyoruz” dedi. Heyeti ” Kahvaltı getirsin arkadaşlarımız kahvaltı yapın” teklifi yapan Başkan Sekmen heyetin kahvaltı yaptıklarını öğrenince, ” Bugün burada sizleri en iyi şekilde ağırlayacağız. Arkadaşlarımız sizlerin kadim şehir Erzurum’da en iyi şekilde ağırlanmanız için ellerinden gelen gayreti göstereceklerdir. Önceden haber verseydiniz sizleri Büyükşehir Belediyesi olarak ağırlamaktan mutluluk duyardık. Tekrar Erzurum’a hoşgeldiniz” dedi.

ERZURUM EN İYİ HİZMETE LAYIKTIR

Doğu’nun başkenti olarak bilinen Erzurum şehrinin en büyük ve en güzel hizmete layık olduğuna işaret eden ve Erzurum için yapılan hizmetlerin bir özetini Kocaeli heyetine akıcı bir dille ve üslupla anlatan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen: ” Erzurum, bölgenin incisi, tarihi dokusu ile ulu bir şehirdir. Her geçen gün daha gelişmektedir. Erzurumumuzun daha da güzelleşmesi ve gelişmesi için gecemizi gündüzümüze kattık. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere verdiği talimat ile yeni tesislerle, bugün sadece Türkiye’nin değil, 50 kilometrelik kayak pistleri ile Palandöken Dağı’nın Türkiye’nin Davos’u olacaktır.

KENDİ ASFALT FABRİKAMIZI KURACAĞIZ

Ayrıca bundan böyle yakın zamanda Erzurum’un asfalt olmayan tek bir ücra köşesi kalmayacak çünkü biz Avrupa’ya gittik beğendik bir asfalt fabrikası kuruyoruz Marmara Bölgesine Oradan kendi asfaltımızı kendimiz üretip Erzurum’un yollarını daha modern hale getireceğiz.

ERZURUM MADEN VE TERMAL ZENGİNİ BİR BÖLGEDİR

Erzurum’un dağlarının öyle çıplak olduğuna bakmayın, Erzurum maden zengini bir bölgemizdir. Bununla Erzurum çok daha cazip bir bölge haline gelmiştir. Yılda 200 günü güneşlik olan Erzurum’da yeraltı kaynaklarını özellik de bölge termal su açısından çok zengin mineralli bir suya sahip olduğunu söylemeliyim. İşte Allah’ın bize bahşettiği bu zengin kaynakları en verimli bir şekilde kullanmak için kolları sıvadık. Bu zengin termal su o kadar bereketli o kadar zengin ki ileride yeni projelerle Erzurum’u kışın termal su ile ısıtmayı düşünüyoruz. bununla Erzurumumuz hem hava kalitesi bakımından, hem de ekonomik yönden kazançlı çıkacaktır” dedi.

VAKIF BAŞKANI AHMET ÖNAL TEŞEKKÜR ETTİ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmenin konuşmasının ardından söz alan Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Önal da Erzurum’da bulunmaktan ötürü son derece mutlu ve heyecanlı olduklarını belirterek kabulden ötürü Başkan Sekmen’e teşekkür etti. Önal: ” Bugün kadim şehir Erzurum’da bulunmaktan ötürü son derece mutluyuz. Ve siz Başkanım bizleri kabul etmenizden ötürü ayrıca bahtiyarız. Sizin bir yerel yönetici olarak ününüzü ve başarınızı herkes bilmektedir, dolayısıyla Kocaeli de bilmektedir. Kocaeli’nin selamını getirdik. Bizi bugün misafir etmenizden dolayı teşekkür eder saygılarımızı sunarız” dedi.

KOGACE BAŞKANI KAPLAN: “KOCAELİ BASINI OLARAK ERZURUM’DA OLMAK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU!”

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) Başkanı Cemal Kaplan da yaptığı kısa sunumda, Erzurum’da olmaktan ötürü son derece mutlu olduklarını belirterek Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e Kocaeli Basını hakkında bilgi verdi. Başkan Kaplan: ” Bugün Cemiyetimizde 600’e yakın üyemiz var. Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanımız Sayın Ahmet Önal Başkanımız, ‘gelin sizi benim memleketim Erzurum’a götüreyim memleket görün’ teklifi ile yola biz cemiyet yönetimi ve 16 gazeteci arkadaşımız ile birlikte Kocaeli bölgesinden yola çıktık ve Erzurum’u hakikaten çok iyi bulduk. Hizmetlerinizden ötürü sizleri tebrik ediyor, başarınızın devamını diliyorum” dedi.

Başkan Sekmen’in içten ve akıcı konuşması sonrası ziyaret programı heyete günün anısına birer oltu taşından imal edilmiş tespih ve heyet tarafından Başkan Sekmen’e takdim edilen plaket ve Kocaeli hatırası hediyeler ile son buldu. Haber: YILMAZ IŞIK

Konuşmaların ardından, Kocaeli Heyetinden Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ÖNAL ve yönetimi beraberinde , Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e günün anısına İzmit Pişmaniyesi ile İzmit saat kulesi hediyesini takdim ettiler.

Başkan Sekmen, heyetin içinde yer alan gazetelerle de bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

ÖNEMLİ NOT: haberden her türlü alıntı yapmak yasaktır ve izne bağlıdır.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri