Gebze Panorama Haber

Erzurum Ticaret Borsa’sı, Türkiye Ticaret Hayatını daha da canlandıracak yeni atılım projelerine start veriyor

Erzurum Ticaret Borsa’sı, Türkiye Ticaret Hayatını daha da canlandıracak yeni atılım projelerine start veriyor
162
15 Eylül 2022 - 2:00

Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı ile Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin organize ettiği Erzurum Tanıtım Günleri kapsamındaki etkinlik kapsamında Erzurum Ticaret Borsası ziyaret edildi. Ziyarette Borsa Başkanı Oral çok önemli projeleri Kocaeli heyetine açıkladı ve kurum olarak Türkiye genelindeki ticaret piyasasını canlandıracak yeni atılım projelerine Oda olarak yine ilkleri yaşatacağına işaret etti.

Erzurum Tanıtım Günleri organizasyonu kapsamında Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı yönetimi ile Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti başkan ve üyeleri, ticari alanda yeni atılımlar yaparak bölgede ve ülke genelinde tüm dikkatleri üzerine çeken Erzurum’da Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Hakan Oral ‘ı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Sarı ile birlikte Kocaeli Heyetini Ticaret Borsa’sının hizmet binasında karşılayan başkan Yıldırım Hakan Oral, ziyaretin kendileri açısından ne kadar önemli olduğunun yapacakları bu görüşmede anlaşılacağını dile getirerek, ‘’ Bir proje üzerinde çalışıyorduk, ancak pandemi çıkınca nasip olmadı. Ancak pandemiden sonra daha yeni yeni başladığımız toparlanma aşamasında İnşallah büyükşehirdeki hemşehrilerimizle de beraber bu projemizi hayata geçireceğiz. ‘’dedi.


Erzurum Ticaret Borsası olarak 14 tane projeyi yürüttüklerini dile getiren başkan Yıldırım Hakan Oral, bunların 1 tanesini 3 etaptan oluşan ‘ Süt Projesi’ olduğunu belirterek, ‘’ Üretici ve çiftçimizi kalkındıran ve katma değerini yükselten bir proje. Soğuk zincirde süt taşıyoruz ve mandırlarımıza veriyoruz. Standart sütü taşıdığımız için de şehrimizdeki süt sanayicilerinin markalaşması da başarıyla devam ediyor. İnşallah kıısa sürede de şehrimizden ulusal bir süt markası veya markalar çıkartacağız. Diğer taraftan ‘ elektronik satış ‘ projemiz var, bildiğiniz üzere pandemi dönemimde bu satış şekli oldukça ivme kazandı. Biz de şehir olarak et ve süt ürünlerinde oldukça iddialıyız ve ciddi anlamda da satış ve pazarlama yapıyoruz, tüm üreticilerimiz ülkenin dört bir yanına kargo yoluyla göndeririken digital platformda pandemiyle beraber ciddi bir ivme yakaladık. Biz de bunula beraber Erzurum tacirleriyle beraber digital bir proje geliştirdik bu projenin adı ‘ erzurumçarşıpazar.com’, burada hiç bir tacirimizden ücet alınmayarak sıfır komisyonla pazarlama yapıyoruz. Buradan, et, süt, kırtasiye, konfeksiyoan gibi bütün ürünler Erzurulu tacirler buradan sıfır komisyonla satış yapabiliyor. Takdir edersiniz ki, bu tür projelerde tanıtım ve zaman çok önemli, biz de elimizden geldiğince yaptığımız çalışmalarla birlikte Kuzey Doğu Kalkınma Ajansı’ndan bu projemizin desteğini aldık. Buradaki vakıf yöneticileri, üyelerinden, Kocaeli, İstanbul, Sakarya, Ankara gibi şehirlerde Erzurumlu olarak çok ciddi bir nüfusa sahibiz, ciddi aktif derneklerimiz var, buralardan da destek istiyoruz ‘’dedi.

ÖNAL: ” ERZURUM TİCARET BORSASI’NI İLGİ VE TAKDİRLEİ İZLİYOR TAKİP EDİYORUZ!”

Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Önal da

üretilen tüm ürünleri toplayıp onları gıdaya dönüştürerek pazarlamasını yapmanın daha ileriye ulaştırmanın borsa başkanının görevi olduğunu anlıyorum, ancak başkan varsa sorun da yoktur. Ben de kendilerini yakinen takip ediyorum, tebrik ediyorum, Erzurumlular adına, Kocaeli Erzurumlular adına bu projeye elbette destek vereceğiz. Bu konuda Erzurum Ticaret Odası Borsası büyük başarı elde etti, bunu yakınen takip ediyorum. Bunu da sayın başkana ileterek tebriklerimi ilettim. Bize düşen neyse seve seve yapmaya hazırız’’ dedi.

KAPLAN: ” BÖYLE GÜZEL BİR KENTE GELMEK BİZİM İÇİN ONUR VE MUTLULUK VERİCİ OLDU!”

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan ise ev sahiplerine konukseverliklerinden dolayı teşekkür ettiğini söyleyerek, ‘’ Gezi programı çerçevesinde burada olmaktan mutluluk duyduk. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti 600 üyesiyle Türkiye’nin en fazla üyesi olan bir cemiyet, faaliyetlerimiz arasında böyle kültür gezilerimiz de var, sağ olsun Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı yönetimi de öneride bulununca böyle bir güzel kente gelmiş olduk. Mutluyuz ve herkese teşekkür ederiz. Erzurum Ticaret Borsası’yla ilgili yaptığınız internet üzerinden alışveriş projesi gerçekten güzel bir proje, satış olarak da güzel, ‘Erzurum çarşı pazar’ şarkısı nedeniyle de unutulmayacak bir site ismi, biz de gazeteciler olarak sizin yanınızdayız ‘’ dedi.
Ziyaretin ardından günün anısına karşılıklı olarak hediyelere taktim edildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    casino siteleri - slot siteleri