Gebze Panorama Haber

Eskihisar’da coşkulu ve görkemli Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Eskihisar’da coşkulu ve görkemli Cumhuriyet Bayramı Kutlaması
247
29 Ekim 2022 - 14:09

Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Gebze Eskihisar’da da görkemli kutlama programı gerçekleşti.

Eskihisar Muhtarlığı – S. S. ESKİHİSAR Gebze Su Ürünleri Kooperatifi organizasyonunda gerçekleşen kutlama programı bugün saat 12 :00’de İstanbul’dan gelen Bando Mızıka isimli bando grubunun çaldığı birbirinden güzel Cumhuriyet Marşları eşliğinde Eskihisar Camii – Balıkçı barınağı arasındaki mesafede yürüyüş ile başladı. Tören öncesi Eskihisar cadde ve sokakları bayraklarla süslendi. Cumhuriyet yürüyüşüne katılan vatandaşlar ellerinde al bayrağımızı coşku ile sallayarak marşlara eşlik ettiler. Gebze İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Eskihisar timleri yürüyüş boyunca eşlik ettiler ve katılan yurttaşlara bayrak dağıttılar.

Yürüyüşün ardından program seremonisi Eskihisar Su Ürünleri Kooperatifi önünde saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Programın sunumunu Kooperatif başkan yardımcısı Halil Özer yaptı.

BAŞKAN SARI GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMA YAPTI

Özer’in giriş konuşmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kocaeli Su Ürünleri Kooperatifler Birliği – S. S Eskihisar Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ali Sarı yaptı. Ali Sarı konuşmasında şunları söyledi :

smart

Başkan Sarı nın ardından Gebze Eskihisar Muhtarı Tayfun Özcan günün önemine binaen yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ülkemizin Kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 29 Ekim 1923 de Cumhuriyetimizi ilan etti. Cumhuriyet Milletimize bırakılan en değerli mirad ve manevi bir değerdir. Bugün de sizlerle birlikte bu değerimizin 99.yılını gururla kutlamaktayız. Eskihisar’da bu coşkuyu paylaşan tüm halkımıza hürmet ve saygılarımızı sunuyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükranla anıyor önlerinde saygı ile eğiliyorum. Herkese tekrardan Eskihisarımıza hoş geldiniz diyorum. “

Buradaki program bir yaşlı teyzemizin ve küçük bir kızımızın coşkulu Cumhuriyet konulu şiirleri okuması ile devam etti ve akabinde katılan konuklara lokma ikramı ve körfezde gemi gezisi ile son buldu.


HABER VE FOTOĞRAFLAR: YILMAZ IŞIK
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri