Gebze Panorama Haber

Eskihisar’ın Büyüklerinden Zehri Reis vefat etti

Eskihisar’ın Büyüklerinden Zehri Reis vefat etti
548
22 Haziran 2022 - 11:36

Gebze Eskihisar’ın büyüklerinden ve yaşlılarından olan Zehri Reis lakaplı Zehri Elbilgiç 85 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Sahil köyümüz Eskihisar’ın yerlilerinden, eski balıkçılarından ve denizcilerinden olan ve hayatının büyük bir bölümünü denizde geçiren Zehri Amca yaklaşık bir aydır hastanede yoğun bakımda tedavi görüyordu.

85 yaşında Hakkın rahmetine kavuşan 2 çocuk sahibi Zehri Elbilgiç’in cenazesi bugün öğle namazına müteakiben Eskihisar Köy Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Eskihisar mezarlığındaki aile kabristanında toprağa verilecek.

Zehri Amca’nın vefatı hususunda Eskihisar Muhtarı Tayfun Özcan bir taziye mesajı yayınladı. Muhtar Özcan, ” Köyümüzün Büyüklerinden ve değerli insanlarından, baba dostu Zehri Amcamızın vefatından ötürü derin bir üzüntü duydum. Her geçen gün bir değerimizi daha kaybediyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesi ile köyümüzdeki sevenlerine ve dostlarına, tüm köyümüze sabır ve başsağlığı diliyoruz” dedi.

Kocaeli Su Ürünleri Kooperatifler Birliği ve S.S. Eskihisar Gebze Su Ürünleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sarı da Zehri Amca’nın vefatı için yaptığı taziye açıklamasında:

” Değerli bir Büyüğümüzü daha kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Zehri Amca Eskihisarımızın en eski balıkçılarından ve denizcilerindendi. Ayrıca kooperatifimizin de en eski üyelerindendi ve baba dostumuz bir büyüğümüzdü. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

Gebze’nin köklü esnaflarından , Demir Market’in Sahiplerinden Tamer Demir de Zehri Amcanın vefatı dolayısıyla duygularını kendi sosyal medya sayfasından şu şekilde belirtti:

“Uzun senelerdir denizde ,karada beraber seyir ve her anı paylaştığım,Kıymetli Zehri Elbilgiç Reis Abim Hakka yürüdü.Kendisiyle beraber yaşama, paylaşma ve kendisini tanımayı nasib eden Rabbimize sonsuz Hamd ediyor, gani gani rahmet eylemesini Allahımızdan niyaz ediyorum, Kıymetli Dostlarım…”

Gebze Panorama Haber (www.gebzepanorama.com) olarak Zehri Amcamıza Allah’tan rahmet, başta kıymetli eşi Ümran Teyzemize ve iki kız evladına da sabır ve başsağlığı diliyoruz. YILMAZ IŞIK

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -