Gebze Panorama Haber

Eskihisarlı Balıkçılar da isyan etti: “Boğazlara ağ atılmasını istemiyoruz!”

Eskihisarlı Balıkçılar da isyan etti: “Boğazlara ağ atılmasını istemiyoruz!”
438
29 Aralık 2020 - 11:43

İstanbul ve Çanakkale Boğazlarında büyük balıkçı teknelerinin ağ atıp balık sürülerini büyük hacimle balık avı yapmalarına Marmaralı balıkçılar da sert çıkıyor. Gebze Eskihisar Su Ürünleri Kooperatifi Üyeleri balıkçılarımız da bu durumu sert bir şekilde kınadılar ve: ” Böyle giderse ne Ege’de, ne Marmara’da balık nesli kalmayacak. Karadeniz’den bir çok tür balık yumurtlamak için boğazları geçmek istiyor ama büyük balıkçılar bunları ağlarla yakalıyor. Balık nesli biter bu şekilde bir şey kalmaz. Bakanlık acilen önlem alıp bu balık türü katliamını durdurmalıdır” dediler.

İSTANBUL VE ÇANAKKALE BOĞAZINA AĞ ATILMASINI İSTEMİYORUZ Eskihisarlı Balıkçılar , www.gebzepanorama.com’a yaptıkları açıklamada : “Marmara balık avcıları adına Erdal Güngör kardeşimiz bu kampanyayı başlattı. İstanbul boğazı’na ağ atılması Ege denizi’ni Akdeniz’i Karadeniz’i Marmaray’ı etkiliyor ve gün geçtikçe balık popülasyonu ve türler azalıyor.

Yıllardır geçimlerini balıkçılıkla yapan Gebze Eskihisarlı balıkçılar da boğazlarda ağ ile balık avlanmasını protesto ettiler ve bunun bakanlıkla biran önce vakit geçirilmeden durdurulması gerekttiğini ifade ettiler.

TARIM BAKANLIĞI BOĞAZLARDA AĞ İLE AVLANMAYI YASAKLAMALI

İstanbul boğazı balığın geçiş noktası bu balık buradan geçerek Ege ve Akdeniz’de üremeye gidiyor yani çoğalmaya. Buna fırsat vermezsek gidişine ilerleyen senelerde gerçekten çok pişman olacağız. Tarım Bakanlığı balık populasyonunu tamamen yok edecek bu ağ ile boğazlarda balık avlanmasını yasaklamalıdır” dediler. YILMAZ IŞIK

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin