Gebze Panorama Haber

Eskihisarlılar, acilen alışveriş yapabilecekleri MARKETLER Zinciri bekliyor

Eskihisarlılar, acilen alışveriş yapabilecekleri MARKETLER Zinciri bekliyor
366
02 Mart 2022 - 15:41

 

Gebzemizin denize açılan yegane kapısı ile Gebzelilerin en bunaltıcı zamanlarında aşağıya inip denizle ve sahille buluştukları yer olan Eskihisar Köyümüz ( 2008 yılında çıkan Büyükşehir Yasası ile Gebze’nin mahallesi oldu), günümüzde Gebze  Belediyesi’nden önemli hizmetler alıyor. Bu hizmeetlerin alınmasında  köy ile belediye arasındaki en büyük ve en önemli köprü görevi gören ise Eskihisar Mahalle Muhtarlığı.

HİZMETLERE  “EVET” VE “TEŞEKKÜR” ANCAK “YETMEZ”, HALEN DAHA YARIM İŞLERİMİZ VAR…

Mahallenin başarılı ve çalışkan Muhtarı Tayfun Özcan’ı ziyaret ettik.

Kendisini mahallesinin eksik işlerini yaptırırken işin başında görüyor ve buluyoruz. 2014 yılından beri iki dönemdir köyüne başarılı ve özverili bir şekilde tüm zamanını köyüne harcayan Muhtar Özcan, Belediye hizmetleri için teşekkür ediyor.

Temel Belediye hizmetlerinin eksiksiz gelip yapılabilmesi için gerekli tüm bilgileri belediye yönetimi ve Belediye başkanı ile paylaşmış Muhtar Özcan, bu arada eksik olan bazı önemli mahalli ihtiyaçları da sıralamış.

BELEDİYE’NİN ESKİHİSAR’DA HALİHAZIRDA SÜRDÜRDÜĞÜ PROJELER VAR

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ile diyaloğun çok iyi olduğunu sıralayan  Eskihisar Muhtarı Tayfun Özcan, bu projelerden birisinin Eskihisar Kale Çevresi Düzenleme ve Rekreasyon Proje çalışmaları ve Millet Bahçesi Projesi  alanı olduğunu ifade edip Başkanın geçtiğimiz günlerde burada  incelemelerde bulunduğunu aktardı.

Muhtar Özcan, Eskihisar’ın Gebze’nin soluk andıran akciğeri konumunda olduğunu da belirterek, buraya herkesin gözü gibi bakıp kollaması  gerektiğine de işaret ediyor.

EN BÜYÜK İHTİYACIMIZ  MAHALLE SAKİNLERİNİN ALIŞVERİŞ YAPACAKLARI MANAV REYONLU  MARKETLER 

Eskihisar Muhtarı Tayfun Özcan gerek sahil düzenlenmesinde, gerekse temel görsel ve ihtiyaç olan hizmetlerin yapılmasında bugüne kadar çalışmalar yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Gebze  Belediyesi’ne teşekkür etti ancak mahalleli olarak insanların  temel ihtiyaç maddelerini karşılayacak marketler zincirinden Eskihisar’da olmadığını pek çok mahalle sakininin alışveriş için İstasyon tarafına çıkmak zorunda kaldığını belirtiyor ivedi olarak.

 ESKİ ROTARY BİNASI ALIŞ VERİŞ YAPILACAK MARKET VE MANAV REYONU OLARAK DÜZENLENSİN

Muhtar Özcan, Gebze  Belediye Başkan Yardımcımız Selamet Güner Bey ile de paylaştık bu hususu. En büyük ihtiyacımız şu anda Eskihisarlıların her türlü ihtiyaç maddeleri ile yiyecek, meyve ve sebze reyonlarının da bulunacağı bir yer tahsis edilmesi olacak. Daha önce köy statüsünde iken muhtarlığa ait olan ancak mahalle statüsüne geçince belediyeye geçen ve şu anda atıl duran  Eski Rotary Binasının yerine pekala yeni düzenleme yapılıp zincir marketlere tahsis edilebilir. bununla Eskihisarlılar alışverişlerini  başka yerden tedarik etme yerine buradan tedarik edebilirler” dedi. 

KÖY KONAĞI PROJESİNİN DE HAYATA GEÇMESİNİ İSTİYOR VE DİLİYORUZ!

Eskihisar Muhtarı Tayfun Özcan, mahallesi için lazım olan bir diğer önemli projenin de Köy sakinlerinin yararlanabileceği ve içinde  kültür, sosyal ve spor etkinliklerinin de olacağı bir Köy Konağı Projesi olduğunun altını çiziyor. Özcan, bu projenin Adnan Köşker zamanında  projelendirildiğini, dönemin Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun da buna destek olarak bu konuda gerekenin yapılması için talimat verdiğini ancak Vali Güzeloğlu’nun 2017 yılında Diyarbakır Valiliği’ne tayin olmasının ardından projenin sürüncemede ve yarım kaldığına işaret etti ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile Gebze Belediye Başkanı Zinnur baüyükgöz’den bu projeye destek vermelerini istedi.     

HABER: YILMAZ IŞIK

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -