Gebze Panorama Haber

Gebze Belediyesi’nin Alim Hocası artık emekli!

Gebze Belediyesi’nin Alim Hocası artık emekli!
843
24 Ocak 2021 - 21:24

Gebze Belediyesi’nde 1994-1999 yılları arasında, Dönemin Gebze Belediye Başkanı Ahmet Penbegüllü Döneminde Meclis Üyeliği, Belediye Başkanvekilliği, Fen İşleri Ekipler Amirliği yaptıktan sonra daha sonraki dönemlerde Mezarlıklar Müdürlüğünde yaklaşık 17 yıldır Mezarlıklar İmamı olarak hizmet yapan ve görevi boyunca binlerce cenaze namazı kıldıran Alim Arslan Hoca artık emekli oldu.

GÖREVİ BOYUNCA BİNLERCE GEBZELİNİN CENAZE NAMAZINI KILDIRDI

Alim Hoca Gebze Mezarlıklar Müdürlüğü’nde Cenaze Hocası olarak görev yaptığı süre içinde, vefat eden binlerce vatandaşın cenaze törenlerinde görev yaptı, cenaze namazı kıldırdı, cenaze namazı öncesi çoğu kez protokolün de hazır bulunduğu törenlerde binlerce konuşma gerçekleştirdi. Cenaze namazları öncesinde yaptığı kısa ve öz konuşmaları ile bilinen Arslan’ı çok sayıda Gebzeli; ” Değerli Müslümanlar. Bugün burada bir Din kardeşimizi daha son yolculuğuna uğurlamak için bulunuyoruz. Musallada yatan Din Kardeşimiz de dün bizler gibi yaşıyordu, gülüyordu, seviniyordu, üzülüyordu. Onun da bir dünyası vardı, sevenleri vardı, düşünceleri, belki de geleceğe dönük planları ve programları vardı. Ama her fani insanın hayatı bir gün son bulur. Bu din kardeşimiziin hayatı da Yüce Rabbimizin takdiratı ile sonlandı. Bir insan ölüm ile hallendiğinde artık o sadece ameli ile başbaşadır… Ölüm vasıl olduğunda, Ne babanın veya ananın çocuğuna, ne çocuğun babaya veya babaya faydası vardır…İnsanoğlu ölüm ile hallendiğinde ve ameli ile yalnız kaldğıında artık cadece Yüce Rabbimize hesap verecektir. Çünkü dünya malı dünyada kaldı. Mal sahibi-mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi, mal da yalan mülk’de yalan, var biraz’da sen oyalan. ” sözleri ile tanıdı.

MERHUM PENBEGELLÜ’NÜN EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞI OLDU…

Alim Arslan Hoca, Gebze Belediyesi’nde 1994-1999 yılları arasında Dönemin Gebze Belediye Başkanı Ahmet Penbegüllü Döneminde Meclis Üyeliği, Belediye Başkanvekilliği yaptı, Başkanın en yakın çalışma arkadaşları arasında yer aldı ve bir süre de Fen İşleri Ekipler Amirliği yaptıktan sonra, Gebze Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde uzun yıllar emekli olmasına kadar sürecek Mezarlıklar Hocası olarak görev yaptı.

AYRILIRKEN HELALLİK İSTEDİ, EMEKLİLİĞİNİ GEBZE’DE YAŞAYACAK

Aslen Giresun Espiye Avlucalı olan Alim Arslan Hoca, sosyal medya hesabından kısa bir açıklama yaparak herkesten helallik istedi, ve “Kıymetli dostlarımızın, kıymetli vakitlerini almamak için hayat hikayemi yazmiyorum. Bilmeyenler ne bilsin bizi, bilenlere selâm olsun” dedi.

www.gebzepanorama.com olarak Alim Hocamızın emekli olmasını tebrik ediyor, Cenab-ı Allah’tan yeni hayatında da ailesi ve sevenleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu günler geçirmesini dilyoruz. YILMAZ IŞIK

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -