Gebze Panorama Haber

Gebze Tapu’da yoğunluk

Gebze Tapu’da yoğunluk
354
28 Temmuz 2020 - 16:42

Gebze Tapu ve Kadastro Müdürlüğü önünde bayram öncesi yoğunluk yaşanıyor.

Gebze Tapu ve Kadastro Müdürlüğü önünde bayram öncesi yoğunluuk yaşanıyor. Pandemi süresince de işlemler öncesi randevu alma işlemi sadece online randevu sistemi ile yapılırken, tapuda işleri olan vatandaşların oldukça yoğun bir işlem öncesi bekleyişe geçtikleri görülüyor.

PANDEMİ SÜRESİNDE TAPU İŞLEMLERİ

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, geçtiğimiz mart ayında bu hususta basına yaptığı açıklamada, pandemi için alınan önlemler arasında dezenfektan, kolonya, maske, plastik eldiven gibi sağlık tedbirlerinin bulunduğunu da vurgulamış, yabancı uyruklu kişilerin işlem yaptırdığı Tapu Müdürlüklerinde hijyenin en üst düzeye çıkarılması hususunda gerekli talimatları verdiklerini hatırlatmıştı.

Adlı açıklamasında ayrıca, Virüs tehlikesine karşın Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde işlemlerin normal seyrinde devam ettiğini belirterek, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün uygulamaya geçirdiği Web-Tapu projesinin söz konusu virüs tehdidiyle daha önemli hale geldiğini belirtmişti. 

Web-Tapu projesi ile; Tapu müdürlüğüne gitmeden internetten işlem başvurusu yapılabildiğini ve gerekli belgelerin uygulama üzerinden tapu müdürlüğüne gönderildiğini ve sadece ıslak imza atmak için müdürlüklere gitmeleri gerektiğini kaydeden Adlı, ” Web-tapu ile vatandaşlarımız, tapuya bizzat gelmeden taşınmazlarına işlem yapılmamasına yönelik beyan tesis edebilir veya beyanını kaldırabiliyor; Tapu Senedi, Tapu Kaydı gibi belgeleri de alabiliyor “ifadesini kullanmıştı.  

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -