Gebze Panorama Haber

Gebze’de 12 bin 800 lira tutarında sahte para ele geçirildi

Gebze’de 12 bin 800 lira tutarında sahte para ele geçirildi
397
23 Temmuz 2020 - 12:46

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığınca Parada Sahtecilik Suçları ile mücadele kapsamında yürütülen istihbari çalışmalar neticesinde; Gebze İlçesi Mollafenari Mahallesi bölgesinde sahte Türk parası ile kurban alımları yapılabileceği yönünde alınan bilgiler doğrultusunda, Mollafenari J.Krk. önünde tespit edilen M.K. ve B.K. isimli şahısların yanlarında bulunan poşet içerisinde, aynı seri numaralı (256) adet sahte (50) Türk Liralık banknotlar (12.800 TL) ele geçirildi. Kocaeli Valiliği’nin bu konudaki basın açıklaması şöyle:

BASIN DUYURUSU

          Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle, Halkımızın huzur ve güven içerisinde alışverişlerini yapabilmeleri için Kocaeli İl Jandarma Komutanlığınca Parada Sahtecilik Suçları ile mücadele kapsamında yürütülen istihbari çalışmalar neticesinde;

          Gebze İlçesi Mollafenari Mahallesi bölgesinde sahte Türk parası ile kurban alımları yapılabileceği yönünde alınan bilgiler doğrultusunda, Mollafenari J.Krk. önünde tespit edilen M.K. ve B.K. isimli şahısların yanlarında bulunan poşet içerisinde, aynı seri numaralı (256) adet sahte (50) Türk Liralık banknotlar (12.800 TL) ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatıyla adı geçen şahıslar gözaltına alınmış ve ele geçirilen sahte paralar muhafaza altına alınarak adli tahkikata başlanılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KOCAELİ VALİLİĞİ

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -