Gebze Panorama Haber

Gebze’de Bulgaristan’dan konuklar vardı
540
16 Ekim 2021 - 13:02

Bulgaristan’da 14 Kasım 2021 Pazar günü yapılacak olan  Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için bölgemize gelen Bulgaristan heyetine  Bal-Türk Genel Başkanı Günay Uzun ve yönetimi, Gebze Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Aksu ve yönetimi evsahipliği yaptı. Dün önce  Çayırova ilçesinde bölgemize giriş yapah heyeti Şekerpınar’da Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven başta olmak üzere Balkan Türkleri Derneği yöneticileri karşıladı ve ağırladı.

BAŞKAN BÜYÜKGÖZ’DEN KONUK HEYETE SABAH KAHVALTISI

Bu sabah da Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Konuk Bulgaristan Heyetine Güzide Restaurant’ta bir sabah kahvaltısı verdi. Buradaki programa Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, AK Parti Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Şenay Önder, Hak ve Özgürlükler Hareketi Marmara Bölgesi Temsilcisi  Lütfi Özgür, Bal-Türk Genel Başkanı Günay Uzun, Gebze Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Aksu, Gebze Güzeller Mahallesi Muhtarı Mümin Yılmaz, Gebze Arapçeşme Mahallesi Muhtarı Remzi Kandaz, Gebze İnönü Mahallesi Muhtarı Durmuş Karabuğa, Gebze  Gaziler Mahallesi Muhtarı Metin Topçu, Çayırova Şekerpınar Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven, Balkan Türkleri dernekleri yöneticileri, Gebze’de kurulan Bulgaristan seçimlerinden sandık görevlileri ile bölge basını temsilcileri hazır bulundu.

SARDUNYA SALONUNDA TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

Program akışının Sunumunu Gebze Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Aksu yaptı.

Kahvaltının ardından Gebze Belediyesi’nin Kent Meydanı’nda bulunan Sardunya toplantı salonuna geçildi ve konuk heyet ile ev sahipleri konumundaki heyet ile tanışma ve takdim toplantısı gerçekleşti. Buradaki programın sunumunu Gebze Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Aksu yaptı.

KAYMAKAM GÜLER: ” BULGARİSTAN’DA SOYDAŞLARIMIZ İÇİN HER TÜRLÜ KATKIYI YAPIYORUZ!”

Toplantıda bir selamlama konuşması yapan Gebze  Kaymakamı  Mustafa Güler, sözlerinin başında konuk  Koşukavak Belediye Başkanı Sebihan Mehmet ile beraberindeki heyete hoşgeldiniz diyerek onları Gebze’de görmekten dolayı  mutluluğunu ifade etti. Kaymakam Güler, bugün Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımızın Osmanlı’nın Balkanlardaki hatıraları olduğunu Evlad-ı Fatihan topraklarındaki Bulgaristan Türkleri’nin bulundukları topraklarda daha refah ve huzur içinde yaşamaları için Türkiye Cumhuriyeti olarak da her türlü desteğin verildiğine işaret etti. Bulgaristan’da yapılan ve yapılmakta olan bütün seçimler için bölgemizde çifte vatandaş statüsünde kurulan sandıklara gerek oy verme işleminde gerekse sandıkların kurulmasında konum ve fiziki olarak bugüne kadar devletçe her türlü desteği verdiklerini ve vereceklerini sözlerine ekledi ve bölgemizde Bulgaristan seçimleri için seçmen katılımının artması dileğinde bulundu.

BAŞKAN BÜYÜKGÖZ: ” BULGARİSTAN SEÇİMLERİ İÇİN  GEBZE’DE KURULAN SANDIKLAR İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ!”

Bugünkü programın ev sahibi konumunda olan Gebze  Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz de yaptığ4ı selamlama konuşmasında, Gebze ‘ye konuk olan Koşukavak Belediye Başkanı Sebihan Mehmet ile beraberindeki heyete hoşgeldiniz diyerek onları Gebze’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Başkan Büyükgöz, ” Değerli misafirlerimizi biz bugün burada görmekten ötürü çok mutluyuz. Gebze’de yaşayan tüm soydaşlarımız da , dernek yöneticilerimiz de bilirler ki, biz Bulgaristan seçimleri için Gebze’de de yeterli sandıkların kurulması için elimiziden gelen desteği lojistik destek anlamında her zaman yaptık ve de yapıyoruz. Bulgaristan’da 14 Kasım tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için de Gebze’de kurulacak olan sandıkların hazırlanması için bize düşen her türlü desteği vermeye hazır ve nazırız. bu hususta belediyemizin dış İlişkiler Müdürü Senay Altıntaş görevlidir”  diyerek konuk heyeti selamlayarak sözlerini tamamladı.

KOŞUKAVAK BELEDİYE BAŞKANI SEBİHAN MEHMET: ” TÜRKİYE’DEKİ SOYDAŞLARIMIZIN KATKILARINI BEKLİYORUZ!”

Gebze  Belediye Başkanı  Zinnur Büyükgöz’ün ardından söz verilen konuk Belediye Başkanı, Koşukavak Belediye Başkanı  Sebihan Mehmet de oldukça duygusal bir konuşma yaptı. Türkiye’de ve Gebze’de bulunmaktan ötürü büüyük mutluluk duyduklarını ifade eden Mehmet, ” Buraya daha önceki göçlerle gelen insanlarımızın çok iyi durumda ve kendilerini yetiştirmelerini mutlulukla gördüm. Çok mutlu oldum. İşte biz bugün bugün buraya sizler için geldik. Sizlerin  önümüzdeki 14 Kasım’da Bulgaristan’da gerçekleşecek olan  Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri seçimleri için bize vereceğiniz destek istemek için geldik. Bugün Bulgaristan’da bizim partinin (Hak ve Özgürlükler Hareketi)  Başkanı Mustafa Karadayı Cumhurbaşkanı adayı olmuştur. Bu Bulgaristan’daki Türkler için bir dönüm noktası. Seçilir veya seçilemez onu göreceğiz ancak seçilemese bile ona verilecek oyların yüksekliği hem Bulgaristan Türkleri için, hem oradaki diğer partiler için önemli birg österge olacaktır. Herkesi, özellikle Gebze ve Kocaeli başta olmak üzere tüm Türkiye’deki soydaşlarımızın bu seçimlere katılmaları çağrısında bulunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Koşukavak Belediye Başkanı  Sebihan Mehmet’in ardından HÖH Kırcaali Milletvekili Adayı Bayram Bayram da  bir konuşma yaparak Bulgaristan’da 14 Kasım’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin önemine işaret etti ve özellikle Türkiye’deng elecek olan oyların seçimin kaderini etkileyebileceğini söyledi. Konuşmaların ardından toplantı son buldu.

BÖLGEMİZ MUHTARLARI DA KATILDI

Toplantıda Gebze Güzeller Mahallesi Muhtarı Mümin Yılmaz, Gebze Arapçeşme Mahallesi Muhtarı Remzi Kandaz, Gebze İnönü Mahallesi Muhtarı Durmuş Karabuğa, Gebze  Gaziler Mahallesi Muhtarı Metin Topçu, Çayırova Şekerpınar Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven de hazır bulundular.

HABER: YILMAZ IŞIK-GEBZE

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri