Gebze Panorama Haber

Gebze’de Covid-19 Denetimleri

Gebze’de Covid-19 Denetimleri
309
21 Kasım 2020 - 21:39

Gebze’de Covid-19 Denetimleri titizlikle devam ediyor. Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ilçe merkezinde denetimler gerçekleştirerek, İçişleri Bakanlığı Covid-19 Yeni  Tedbirler Genelgesi uyarınca  koronavirüs tedbirlerine uyulması konusunda esnaf ve vatandaşları uyardı.

  Denetimlerde  Kaymakam Güler’e  Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, polis memuru ve zabıta ekipleri eşlik etti. 

İlk olarak Tatlıkuyu’da kurulan Semt Pazarında  inceleme yapan Kaymakam Güler “ Bakanlığımızın genelgesi gereğince Pazar yerlerimiz saat  10.00 ile 20.00 saatleri arasında vatandaşlarımıza satış yapabileceklerdir. Hastalığın yayılım hızı oldukça yüksek seviyelerde. Bu nedenle yeni kararlar, yeni kısıtlamalar alınıyor. Halkımızı bu konuda uyarıyoruz. Sevdiklerimizin canını riske atmaktan kaçınmalıyız. Hastalık aile arasında, akraba ziyaretlerinde yayılıyor. Bu sebeple bu ziyaretlere biraz ara vermemiz gerekiyor. Zorunlu sebeplerle ziyaretler gerçekleştirilecekse de maske ve mesafe kurallarına uyarak ve süreyi kısa tutarak yapmalıyız.  Yeni kurallar ve kısıtlamalar çerçevesinde denetlemelerimizi gerçekleştiriyoruz. Denetlemelerde eksiği görülen pazar esnafına ve vatandaşlarımıza virüsün yayılımı, etkileri ve bunu azaltacak tedbirleri anlatarak uyarılarda bulunduk” dedi.


Daha sonra Gebze Center Alışveriş Merkezinde incelemelerde bulunan  Kaymakam Güler Maske, Mesafe  ve Temizlik konusunda hassasiyetin artırılmasını istedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -