Gebze Panorama Haber

Gebze’de Fahiş Fiyat ve Stokçulukla Mücadele Toplantısı Yapıldı

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler Başkanlığında Fahiş Fiyat ve Stokçulukla Mücadele Toplantısı Yapıldı.

Gebze’de Fahiş Fiyat ve Stokçulukla Mücadele Toplantısı Yapıldı
390
10 Mart 2022 - 13:13
Kaymakam Mustafa Güler Başkanlığında fahiş fiyat ve stokçulukla mücadele konusunda yapılacak çalışmalarla ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kaymakamlık Makamında gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Mustafa Güler’in yanı sıra Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, İlçe Jandarma Komutanı Muharrem Poyrazoğlu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Taşdemir, Gebze Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Umur ve Yazı İşleri Müdürü İsmail Kara’nın katılımıyla düzenlenen toplantıda fahiş fiyat ve stokçulukla mücadele konuları ele alındı.

Yapılan toplantıyla ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Kaymakam Güler, denetim konusu üzerinde titizlikle durulduğunu belirterek, “İlçemiz genelinde market ve alışveriş merkezlerinde temel gıda ürünlerine yönelik fahiş fiyat, stokçulukla mücadele, etiket fiyatı ve kasa fiyatı kontrolü konularında yürütülecek çalışmalarla ilgili koordinasyon toplantısı gerçekleştirerek yapılacak çalışmaları değerlendirdik.” dedi.
Bugüne kadar 137 imaret ve deponun denetlendiğini, 70 civarında işletme hakkında tutanak tutulduğunu, gerekli incelemelerin ve alınacak savunmaların arkasından gerekli işlemlerin yetkili kurum ve kuruluşlarca yapılacağını belirten Kaymakam Mustafa Güler; “Ayrıca Belediye, Emniyet ve Tarım Müdürlüğü personellerinden 5 denetim ekibi oluşturduk. Fahiş fiyat ve stokçuluk öncelikli olmak üzere vatandaşlarımızın aleyhine olan her ne var ise önüne geçme konusunda kararlıyız. Vatandaşlarımızı gereksiz korku ve paniğe sevk eden endişe yaratan asılsız söylemlere fırsat vermeyeceğiz.” dedi. Hiç kimsenin endişe etmesini gerektirecek bir durumun olmadığını, devletin vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayacak imkân ve kabiliyetinin olduğunu, gereksiz panik yapılmamasını ifade etti.
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -